Kolejne koncerty Leprous w Polsce

Koncerty
2019-10-14
Kolejne koncerty Leprous w Polsce

Norweska formacja Leprous zapowiedziała kolejne koncerty w Polsce. Zespół wróci do nas, aby promować swój najnowszy album „Pitfalls”, który ukaże się już 25 października 2019.

Progmetalowa formacja Leprous powstała w 2001 roku w niewielkim norweskim miasteczku Notodden. Pochodzi z niego lider legendarnego Emperor Ihsahn, z którym progmetalowi muzycy niejednokrotnie współpracowali. Od początku głównymi siłami napędowymi Leprous są wokalista Einar Solberg oraz gitarzysta Tor Oddmund Suhrke. Kapelę zalicza się do progmetalu, ale czerpie ona inspiracje również z metalu symfonicznego i alternatywnego rocka. Norwegowie świetnie wykorzystują orkiestracje i nowoczesną elektronikę. Lubią i umieją eksperymentować, co słychać na każdej z dotychczas wydanych płyt. Od 2017 roku skład Leprous jest stabilny i obok dwójki liderów uzupełniają go: bębniarz Baard Kolstad, basista Simen Børven oraz drugi gitarzysta Robin Ognedal.

Już 25 października 2019 nakładem InsideOut Music ukaże się szósty krążek zespołu zatytułowany „Pitfalls”, który muzycy będą promować na koncertach.

20 lutego 2020
Kraków / Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 

21 lutego 2020
Warszawa / Progresja, ul. Fort Wola 22

22 lutego 2020
Gdańsk / B90, Elektryków

Bilety:

90 PLN - przedsprzedaż
100 PLN - w dniu koncertu

 

Koncerty

Leprous - Kraków

Leprous - Warszawa

Leprous - Gdańsk