IX Edycja Gotta Go Festival już w październiku

Koncerty
2019-09-30
IX Edycja Gotta Go Festival już w październiku

Cieszyński festiwal obchodzi w tym roku swą dziewiątą rocznicę i ponownie otwiera jesienny sezon koncertowy na Śląsku Cieszyńskim.

Impreza na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń w regionie, co roku przyciągając wielbicieli metalu i punk rocka z całego kraju. Nadchodząca odsłona festiwalu odbędzie się 5 października i przyniesie siedmiu wykonawców, z czego aż pięć zespołów wystąpi w Cieszynie po raz pierwszy promując swoje najnowsze wydawnictwa.

Organizatorzy komentują imprezę w następujący sposób: "Wierzymy, że dziewięć lat pracy nad tym festiwalem nie poszło na marne, a bogaty zestaw ponad pięćdziesięciu zespołów z kraju i zagranicy przyczyniły się nie tylko do promocji naszego regionu, co kształtowania świadomości muzycznej słuchaczy. Naszym nadrzędnym celem jest aby każdy uczestnik znalazł w lineupie coś dla siebie, ale nie pozostawiał bierny na nowe gatunki. To właśnie dlatego stawiamy na różnorodność, i na całe szczęście, jeśli miałbym wskazać najlepszą cechę krajowej sceny - to jej zróżnicowanie. Gościliśmy niemal wszystkie uznane w środowisku nazwy, z wieloma pozostajemy w bliskich kontaktach, nie rzadko nawet przyjaźniach, a mimo to na rynku pojawiają się nowi, ekscytujący wykonawcy, przed którymi świetlana przyszłość. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim wrocławian ze Skøv, którzy póki co są odpowiedzią na Norwegów z Kvelertak, ale z czasem mogą wyrosnąć na kolejny polski towar eksportowy. Miejcie ich na uwadze, a tymczasem zapraszamy 5 października do Klubu Panopticum, gdzie jak co roku czeka na was potężna dawka muzyki, stanowiska wytwórni płytowych oraz sklepów z akcesoriami muzycznymi. Z kolei za aspekt edukacyjny w kwestii praw zwierząt i promocji wegetarianizmu odpowiadać będzie współpracująca z nami bielska załoga Foot Not Bombs oraz Vege Inicjatywa"

Skład IX Gotta Go Festival:

Mister X - Białoruś (punk)
CF 98 - Kraków (punk rock)
Skøv - Wrocław (black metal/punk)
Six Steps Forward - Kraków (hardcore)
The Dog - Wrocław (powerviolence/hardcore)
You Better Run - Ruda Śląska (hardcore)
Terrordome - Kraków (thrash metal)

Klub studencki Panopticum
ul. Bielska 66, Cieszyn

Wydarzenie na Facebooku

Bilety do nabycia pod adresem gottagofestival@gmail.com W treści wiadomości wystarczy wpisać imię, nazwisko oraz ilość biletów.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

Koncerty

Gotta Go Festival 2019 - Cieszyn