Heavy metal flamenco - Thomas Zwijsen w Polsce

Koncerty
2019-09-12
Heavy metal flamenco - Thomas Zwijsen w Polsce

Heavy metal niejedno ma imię. Nylon Maiden to polsko-belgijski duet, który wykonuje metal w stylu... flamenco i już 19 września rusza w 8-koncertową trasę po Polsce.

Thomas Zwijsen znany jest dobrze metalowym wyjadaczom, zwłaszcza tym zafascynowanym Iron Maiden. To właśnie brawurowymi aranżacjami hitów Żelaznej Dziewicy w stylu flamenco zasłynął Belg, przed kilkoma laty publikując je na Youtube. Dzisiaj jest już koncertującą gwiazdą, nagrał 7 płyt, jego wersja "Aces High" została udostępniona na oficjalnym facebookowym profilu Iron Maiden, a teledyski Nylon Maiden, zamieszczone na YouTube, obejrzano już w sumie ponad 25 mln razy.

Thomas koncertuje nieustannie od 6 lat na całym świecie. Zagrał już ponad 600 koncertów, od Azji po Amerykę Południową. Niejednokrotnie występował już także w Polsce, za każdym razem przyciągając wiernych fanów rocka. Zwijsen pracował także z innymi uznanymi artystami, takimi jak Nita Strauss (Alice Cooper), Bruce Kulick (KISS), Derek Sherinian (ex-Dream Theater), czy Kee Marcello (ex-Europe).

Na skrzypcach Thomasowi towarzyszy Wiki Krawczyk, a razem w trasę wyruszy Scream Maker, warszawska heavymetalowa kapela zaprezentuje się w łagodniejszej, akustycznej wersji.

Lista koncertów:

19.09 Kraków - Garage Pub
20.09 Piekary Śląskie - Andaluzja
21.09 Warszawa - Warsaw Fingerstyle Festival
22.09 Łódź - Keja
25.09 Gdynia - Blues Rock Club
26.09 Elbląg - Mjazzga
27.09 Olsztyn - Sarmata
28.09 Toruń - Muzyk

Bilety 30 zł - przedsprzedaż/ 40 zł - dzień koncertu 

Dostępne w klubach (od końca sierpnia) i online.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym trasy