Persistence Tour 2020

Koncerty
2019-08-30
Persistence Tour 2020

Knock Out Productions zaprasza do Wrocławia na Persistence Tour 2020. Koncert odbędzie się 17 stycznia w klubie A2.

Pierwszymi potwierdzonymi wykonawcami tegorocznej edycji trasy Persistence Tour są dwie grupy z Nowego Jorku – Gorilla Biscuits oraz Agnostic Front. Już wkrótce do koncertowego line-up’u dołączą kolejne zespoły.

Formacja Gorilla Biscuits powstała w 1986 roku w Nowym Jorku. W krótkim czasie stała się ważnym ogniwem sceny hardcore punkowej w tym mieście. Za powstanie zespołu odpowiedzialni są wokalista Anthony Civarelli, basista Arthur Smilios, bębniarz Luke Abbey, gitarzysta Walter Schreifels oraz drugi gitarzysta Alex Brown. Z tej piątki w składzie pozostali wszyscy poza Aleksem. Rolę drugiego gitarzysty pełni Charlie Garriga.

Przygoda, która zaczęła się, kiedy panowie byli jeszcze nastolatkami i uczęszczali do szkoły średniej na Long Island, a po lekcjach na koncerty do klubu CBGB, przerodziła się w trwającą ponad 30 lat pasję. Dziś Gorilla Biscuits to legenda gatunku. Niezmiennie wyznająca ideały straight edge i bezwzględnie piętnująca wszelkie zło, jakie występuje w świecie polityki. Formacja od lat nie nagrywa płyt, lecz w miarę regularnie gra koncerty, które niezmiennie cechuje ogromny ładunek energii.

Agnostic Front to ojcowie chrzestni hardcore'a i hardcore punka. Żywa legenda nowojorskiego i światowego undergroundu. Kapela powstała w 1980 roku, a jeden z jej założycieli, gitarzysta Vinnie Stigma, jest w składzie do dziś. Mniej więcej dwa lata później Agnostic Front znaleźli wokalistę Rogera Mireta, który od tamtej pory jest on frontmanem, a jego wyjątkowy głos jednym z jej znaków szczególnych.

Agnostic Front to od początku głos zawiedzionych, uciśnionych, prześladowanych. To krytycy korupcji i deprawacji polityków, nierówności społecznych. Nic dziwnego, że przekaz Amerykanów bez trudu trafił do fanów pod każdą szerokością geograficzną. Zwłaszcza tych, którym system niejednokrotnie pokazał środkowy palec. Kapela pierwszą płytę wydała w 1984 roku. "Victim in Pain" to dziś jeden z klasyków gatunku. To samo można napisać, chociażby o "Cause for Alarm" (1986) i "Liberty and Justice For..." (1987). Lata mijają, a Vinnie i Roger niezmiennie trwają przy założeniach kapeli, które stworzyli jeszcze za czasów prezydentury Ronalda Reagana. I można być pewnym, że podejścia nigdy nie zmienią.

17 styczeń 2020
Wrocław / A2, ul. Góralska 5

Bilety:
125 PLN (przedsprzedaż)
140 PLN (w dniu koncertu)

Bilety dostępne na https://sklep.knockoutprod.net.

Organizator: Knock Out Productions

Koncerty

Persistence Tour 2020 - Wrocław