Konkurs: Wygraj bilet na koncert Caspian

Koncerty
2019-07-31
Konkurs: Wygraj bilet na koncert Caspian

Już 11 sierpnia w poznańskim klubie Pod Minogą wystąpią Amerykanie z formacji Caspian. Wygraj bilet na koncert!

Caspian to post-rockowy zespół założony jesienią 2003 w Beverly, w stanie Massachusetts. W 2005 roku muzycy podpisali kontrakt płytowy z niezależną wytwórnią Dopamine Records, nakładem której w listopadzie tego samego roku wydali pierwsze EP, zatytułowane "You Are the Conductor".

Rok 2006 muzycy rozpoczęli od trasy koncertowej po północnym wschodzie Stanów Zjednoczonych, by następnie wyruszyć w pierwszą, dwumiesięczną, liczącą 28 występów trasę koncertową po całym kraju. W sierpniu 2006 roku zespół wraz z Ethanem Dussault (basistą zespołu Garrison) rozpoczął nagrania debiutanckiego albumu "The Four Trees”. Podczas drugiej trasy koncertowej po Stanach (wrzesień 2006) Caspian własnym nakładem wydał swoją drugą EPkę „Tour EP”, a w trakcie trasy w 2007 roku formacja powiększyła się o trzeciego gitarzystę, Erina Burke-Morana (ex-The Fly-Agaris Sky). Wspomniany, pierwszy album grupy "The Four Trees” wydany został 10 kwietnia 2007 roku przez Dopamine Records w Stanach Zjednoczonych, w Europie zaś w lipcu 2008 roku przez Make My Day Records. Jego następcą został album "Tertia" z 2009 roku.

Kolejny krążek Caspian „Waking Season” ukazał się w roku 2012 i został uznany albumem roku według Spin Magazine. Materiał ten prezentował nieco delikatniejszą stronę muzyki Caspian. Ostatni wydany we wrześniu 2015 roku album "Dust & Disquiet" jest najbardziej różnorodnym dziełem w dorobku Amerykanów. Przy nagraniach muzycy korzystali m.in. z waltorni, a także zaprosili do studia kwartet smyczkowy. Od roku 2005 zespół zagrał ponad 800 koncertów, odwiedzając ponad 40 krajów na czterech kontynentach. Caspian często gościł również w Polsce, gdzie zawsze był świetnie przyjmowany przez fanów. Ostatni ich koncert odbył się w listopadzie 2015 roku w Warszawie. Tym razem zespół odwiedzi stolicę Wielkopolski, gdzie zaprezentuje m.in. materiał z nowego, nadchodzącego krążka.

W roli supportu wystąpi gdańska formacja Signal From Europa.

11.08.2019
Poznań / Pod Minogą

Bilety:
55 - https://winiarybookings.pl/bilety
60 - biletomat.pl, eventim.pl, ticketmaster.pl, ticketos.pl, Media Markt, Empik
70 - w dniu koncertu

Konkurs:

Mamy do wygrania dwie pojedyncze wejściówki na koncert. Wystarczy na adres szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl przesłać maila o tytule Caspian. Mail musi zawierać imię i nazwisko. Wzięcie udziału w konkursie równoznaczne jest z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu konkursu. Konkurs trwa do niedzieli (4 sierpnia) do północy.

 

Koncerty

Caspian - Poznań