Killswitch Engage wracają do Polski

Koncerty
2019-06-26
Killswitch Engage wracają do Polski

Już 4 listopada 2019 w warszawskiej Stodole wystąpi formacja Killswitch Engage, która będzie promować nowy, zapowiadany na sierpień album "Atonement".

„Atonement” ukaże się 16 sierpnia nakładem Sony Music Entertainment. Album jest rezultatem trudnych i burzliwych ostatnich dwóch lat. Killswitch Engage zaczął tworzyć pomysły na nowy album już w 2017 roku. Zespół nagrał większość materiału oddzielnie. Niestety w trakcie prac nad albumem wokalista Jesse Leach musiał poddać się operacji gardła, która zakończyła się trzymiesięcznym okresem rekonwalescencji. Na płycie gościnnie wystąpią poprzedni wokalista Howard Jones oraz frontman Testament, Chuck Billy. Okładka „Atonement” została stworzona przez utalentowanego brytyjskiego artystę Richey'a Becketta, który współpracował z takimi zespołami jak Metallica czy Mastodon.

Grupa zaprezentowała pierwszy singiel z albumu, zatytułowany "Unleashed". "Unleashed" to utwór o wewnętrznej pasji i wściekłości, która wychodzi na zewnątrz” - mówi Leach. „Wszyscy mamy w sobie tą dzikość, która często pozostaje uśpiona do czasu, gdy jakieś tragiczne zdarzenie nie uruchomi i nie rozbudzi jej. Czuję, że udało nam się uchwycić w tym utworze coś świeżego i intensywnego. Nie mogę się doczekać, kiedy wszyscy go usłyszą!”.

 

Europejska trasa promująca nowy album rozpocznie się 14 października w Norwitch (Wielka Brytania) i potrwa do 10 listopada. Podczas pięciotygodniowego tournée Amerykanie zagrają koncerty w 21 miastach w 10 krajach. Wcześniej Killswitch Engage spędzi lato na trasie w Ameryce z zespołem Clutch.

4 listopada 2019
Warszawa / Stodoła

Koncerty

Killswitch Engage - Warszawa