Whispering Sons na dwóch koncertach w Polsce

Koncerty
2019-06-26
Whispering Sons na dwóch koncertach w Polsce

Whispering Sons, jeden z najbardziej obiecujących zespołów młodej belgijskiej sceny, jesienią wystąpi na dwóch klubowych koncertach w Polsce - 27 listopada w krakowskim Zet Pe Te i dzień później w warszawskiej Proximie.

Whispering Sons to belgijski zespół bardzo zgrabnie poruszający się w stylistyce post-punkowej, który zachwyca przede wszystkim intrygującym, niskim głosem wokalistki Fenne Kuppens. Zapytani o ich główne inspiracje wskazują “dynamikę miasta”, znajdującą swoje odzwierciedlenie w hipnotycznych i niekiedy złowieszczo brzmiących utworach. W ich muzyce usłyszeć można wyraźne odwołania do wczesnej twórczości Editors, Interpol oraz klasyków gatunku takich jak Joy Division i The Cure. Działają dopiero od 2016 roku, ale w Belgii już zrobiło się o nich głośno za sprawą zwycięstwa w prestiżowym konkursie Humo's Rock Rally.

Pierwsza EP-ka Whispering Sons „Endless Party” ukazała się w 2015 roku, a następnie dwie w 2016 i 2017 roku. Wydany w październiku 2018 debiutancki album “Image” jest jednym z tych, gdzie wyjątkowo wyraźna jest spójność narracyjna. Muzyka na debiutanckim albumie “wsysa” słuchacza w alternatywną rzeczywistość - jeśli nie całkowicie w tekstach, to także w głębokiej, melancholijnej atmosferze. “Image” spotkał się z wieloma przychylnymi recenzjami - opiniotwórczy kanadyjski Spill Magazine napisał: "Ujrzeliśmy przyszłość post-punku, a jej imię to Whispering Sons".

27 listopada 2019
Kraków / Zet Pe Te

28 listopada 2019
Warszawa / Proxima

Sprzedaż biletów rusza 28 czerwca na www.ebilet.pl i w Empikach.

 

 

Koncerty

Whispering Sons - Kraków

Whispering Sons - Warszawa