Dir En Grey we Wrocławiu

Koncerty
2019-06-25
Dir En Grey we Wrocławiu

3 lutego 2020 we Wrocławiu wystąpi japońska metalowa grupa Dir En Grey.

Zespół Dir En Grey powstał w 1997 roku w Osace na gruzach formacji La:Sadie's. Nazwa kapeli jest ciekawą mieszanką trzech różnych języków – niemieckiego, francuskiego i angielskiego - Dir En Grey tłumaczone jest jako „szara moneta”. Dyskografię grupy zamyka dziesiąty studyjny album, zatytułowany „The Insulated World”. Krążek wydany został 26 września 2018 roku, za pośrednictwem wytwórni Free - Will.

Dir En Grey to jeden z najpopularniejszych japońskich wykonawców w Polsce. Odkąd kwintet zagościł po raz pierwszy w naszym kraju kilkanaście lat temu, regularnie powraca do nas z koncertami, szczelnie wypełniając duże kluby.

Skład kapeli jest od lat niezmienny i przedstawia się następująco: Kyo (wokal), Kaoru (gitara), Die (gitara), Toshiya (gitara basowa) i Shinya (perkusja). Dir En Grey istnieje od 1997 roku i powstał w Osace. Debiut kapeli, "Gauze" (1999), wyprodukowała legenda japońskiego ciężkiego grania, Yoshiki Hayashi z zespołu X-Japan. Choć popularnością kwintet nie dorównuje swoim idolom, zdobył pokaźną grupę fanów, zarówno w swojej ojczyźnie, jak i poza nią.

03 luty 2020
Wrocław / A2, ul. Góralska 5

Bilety:
120 PLN (przedsprzedaż)
140 PLN (w dniu koncertu)

Koncerty

Dir En Grey - Wrocław