Konkurs: wygraj karnet na Colours of Ostrava 2019!

Koncerty
2019-06-17
Konkurs: wygraj karnet na Colours of Ostrava 2019!

Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym można wygrać czterodniowe karnety na festiwal Colours of Ostrava 2019, w ramach którego na 20 scenach wystąpi ponad 130 artystów, w tym m.in. The Cure, Florence + The Machine i Mogwai.

Colours of Ostrava to jeden z największych czeskich festiwali muzycznych odbywający się corocznie od 2002 roku w Ostrawie na terenie postindustrialnego kompleksu hutniczego Dolni Oblast Vitkowice zlokalizowanego w sercu miasta. Festiwal corocznie gromadzi zarówno artystów, jak i uczestników z całego świata. Na wakacyjne święto muzyki w Ostrawie trwające cztery dni składają się przede wszystkim koncerty małe i duże, ale nie tylko. W sumie cztery lipcowe dni to ponad 130 artystów występujących na 20 scenach, a oprócz tego 350 (nie tylko) muzycznych atrakcji.

Aktualny line-up:

Jednocześnie festiwalowy klimat nie jest ograniczony gatunkowo, a muzyka, która króluje wśród postindustrialnego otoczenia, to zarówno rock, jak i pop, electro i ambient, folk, jazz, country, world music, a także muzyka klasyczna. Podczas Colours of Ostrava usłyszymy koncerty największych gwiazd światowej muzyki, ale oprócz tego proponujemy także mniej znanych, dopiero zaczynających karierę, ale równie ciekawych artystów.

Czas pomiędzy koncertami uprzyjemniają atrakcje dodatkowe, których zarówno w Ostrawie, jak i na terenie Dolnych Witkowic nie brakuje. Przedstawienia teatralne, cyrkowe show, wystawy artystyczne, panele dyskusyjne, zabawy dla dzieci, festiwalowy park rozrywek, a także atrakcje dawnej huty Witkowice i miasta Ostrawy - to tylko niektóre z propozycji spędzania czasu podczas festiwalu.

Tegoroczna edycja będzie osiemnastą w historii festiwalu. Czterodniowa impreza odbędzie się między 17 a 20 lipca (środa-sobota) na terenie Dolnych Witkowic w czeskiej Ostrawie.

Karnety czterodniowe w wersji elektronicznej dostępne są w polskiej przedsprzedaży za pośrednictwem joyStore.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym festiwalu.

KONKURS:

Mamy do wygrania dwa pojedyncze, czterodniowe karnety na festiwal. Wystarczy na adres szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl przesłać maila o tytule Colours of Ostrava oraz odpowiedź na pytanie konkursowe. Mail musi zawierać imię i nazwisko. Wzięcie udziału w konkursie równoznaczne jest z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu konkursu. Konkurs trwa do niedzieli (23 czerwca) do północy.

Karnety, będące nagrodą w konkursie, obejmują wszystkie cztery festiwalowe dni, nie obejmują natomiast noclegu ani parkingu. Wejściówki mają formę wpisu na listę gości, będą do odbioru wyłącznie na miejscu, w kasie przed główną festiwalową bramą.

Pytanie:

W którym roku na festiwalu po raz pierwszy pojawili się artyści z Polski?

Rozstrzygnięcie konkursu:

Dziękujemy za liczne odpowiedzi. Prawidłowa odpowiedź brzmi: 2002 rok - i właśnie tak typowała zdecydowana większość z Was. Pytaliśmy jedynie o rok, ale dla porządku podajmy, że na festiwalu wystąpił wtedy zespół Uado Taraban. Karnety otrzymują: Sebastian Katolik oraz Magdalena Bartoszuk. Gratulujemy!

Koncerty

Colours of Ostrava 2019 - Ostrawa