Dwa polskie koncerty Beirut

Koncerty
2019-05-24
Dwa polskie koncerty Beirut

Już 17 i 18 października w warszawskiej Progresji wystąpi grupa Beirut promująca najnowszy album "Gallipoli".

Beirut, którego twórcą jest multiinstrumentalista Zach Condon, czerpie ze wszystkich muzycznych stron świata. Artysta stworzył projekt, w którym łączy różne gatunki muzyczne – od klasycznego i alternatywnego rocka począwszy, poprzez elektronikę i psychodelię, kończąc na rytmach cygańskich i bałkańskich. W zdumiewająco wyjątkowy sposób porusza się w obrębie wielu stylów, tworząc niezwykle unikatową muzykę.

Dzięki wielkiej pomysłowości i intymności swojej muzyki, Zach Condon stworzył jednoosobową kapelę brzmiącą jak cała orkiestra, która w ciągu zaledwie kilku lat wypracowała sobie swój niepowtarzalny styl i brzmienie. Condon już jako nastolatek eksperymentował z muzyką, tworząc swoje pierwsze amatorskie utwory. W wieku 16 lat rzucił szkołę i wyjechał w długą podróż po Europie, gdzie odkrył i zafascynował się muzyką bałkańską. Pierwsze oficjalne wydawnictwo sygnowane nazwą Beirut było kombinacją folku i stylów charakterystycznych dla Europy Wschodniej. Muzyk nagrał wtedy dwa krążki – album Gulag Orkestar i EP Lon Gisland. Oba wydawnictwa zostały świetnie przyjęte przez krytyków muzycznych i zyskały sobie dużą rzeszę fanów, a Condon został okrzyknięty nadzieją muzyki alternatywnej.

W 2007 roku wydał drugi album – "The Flying Club Cup", zanurzony we francuskim folku oraz poezji śpiewanej i podobnie jak debiut zyskał uznanie mediów i powiększył grono fanów. Album znalazł się na najwyższych pozycjach w podsumowaniach roku wielu najważniejszych muzycznych rankingów. Kolejnym wydawnictwem projektu Beirut, była pyta "March of the Zapotec", która była połączeniem dwóch EP-ek. Muzyką z pierwszej Zach Condon wkroczył w świat meksykańskiego folku, z pomocą zespołu pogrzebowego z małego miasteczka. Na drugiej, nazwanej Holland nawiązał do muzyki synth-popowej, która wcześniej tworzył pod nazwą Realpeople. W 2011 roku postanowił zrobić krok w tył i wrócił do melodii z pierwszych albumów. Na krążku "The Rip Tide" znalazły się utwory, które bez obaw można by wymieszać z muzyką z pierwszych albumów, jednocześnie pokazujące stały rozwój muzyka. 4 lata później ukazała się czwarta pełnometrażowa płyta "No No No", będąca tak jak poprzednie, wynikiem prywatnych doświadczeń muzyka. Na tym albumie Zach Condon wrócił silny i pewny siebie jak nigdy, racząc fanów radosną, przebojową muzyką, nie zapominając o swoich pierwszych muzycznych inspiracjach.

1 lutego 2019 r. premierę miała nowa płyta "Gallipoli". 12-utworowy album rozpoczął życie zimą 2016 roku, kiedy Condon powrócił do gry na swoich starych organach Farfisa - tych samych, na których stworzył dwa pierwsze albumy. Po nagraniach w Nowym Jorku i Berlinie - który nazywa swoim domem - Condon osiadł w kompleksie studyjnym położonym głęboko w wiejskiej części Apulii, w południowych Włoszech. To tutaj odkrył na nowo radość ze starych muzycznych doznań, która stała się podstawą "Gallipoli".

Bez względu na to czy Beirut został zainspirowany bałkańskim czy francuskim folkiem, muzyką meksykańskich trubadurów czy ludowymi melodiami, Zach Condon stoi za projektem unikatowym i jedynym w swoim rodzaju. Polska publiczność będzie miała okazję posłuchania zespołu na żywo 17 i 18 października w warszawskim klubie Progresja.

Bilety: eBilet | GoOut | Going. | empikbilety

17 października 2019
Warszawa / Progresja

Wydarzenie na Facebooku

18 października 2019
Warszawa / Progresja

Wydarzenie na Facebooku

Organizator: Charm Music Polska
https://www.facebook.com/pg/Charm.Music.Polska/
www: pl.charm-music.eu

 

Koncerty

Beirut - Warszawa

Beirut - Warszawa