Kurt Vile & The Violators na jedynym koncercie w Polsce

Koncerty
2019-05-24
Kurt Vile & The Violators na jedynym koncercie w Polsce

Amerykanie, pod wodzą gitarowego mistrza, wystąpią 19 czerwca w Proximie.

Kurt Vile to jeden z najbardziej uznanych artystów ostatniej dekady. Wydany w październiku 2018 ósmy album zatytułowany "Bottle In it", potwierdził kunszt i klasę muzyka. Wydawnictwo po raz kolejny zachwyciło krytyków muzycznych na całym świecie, którzy od pierwszego wydanego w 2008 roku albumu, "Constant Hitmaker" nie szczędzą muzykowi słów uznania. Już 19 czerwca w warszawskiej Proximie, usłyszymy przekrój wszystkich wydawnictw Kurta Vile, który zagra w towarzystwie swojego zespołu - The Violators.

Muzyka grupy to świeże i lekko eksperymentalne spojrzenie na klasykę amerykańskiego rocka z wyraźną nutą marzycielskiej psychodelii. Ich kompozycje uwodzą, hipnotyzują, a przede wszystkim przenoszą słuchaczy do świata pełnego poetyckich metafor i słodkiej melancholii. Dopracowane aranżacje i jedyne w swoim rodzaju brzmienie gitary sprawiają, że nie dziwi fakt stawiania Kurta Vile na półce obok największych gwiazd światowego formatu. Artysta nieustannie poszukuje i dopracowuje swoją twórczość. Przed rozpoczęciem solowej kariery i występów jako Kurt Vile & The Violators, dał się poznać szerszej publiczności jako jeden z założycieli i członek zespołu The War On Drugs, do tej pory będącego jednym z najważniejszych zespołów współczesnego amerykańskiego rocka.

Supportem zespołu będzie Jorge Elbrecht - producent muzyczny, który wstąpi w Polsce po raz pierwszy, prezentując materiał z najnowszej płyty Coral Cross - 002. Jorge Elbrecht w trakcie swojej wieloletniej kariery romansował z psyche rockiem, muzyką metalową, mrocznym nostalgicznym popem, a nawet r&b. Muzyk uczestniczył również w projektach tworzonych wspólnie z Arielem Pinkiem, Sky Ferreira, Gang Gang Dance, Wild Nothing, Japanese Breakfast, Tamaryn, Alvvays oraz No Joy.

19 czerwca 2019
Warszawa / Proxima

Bilety: eBilet | GoOut | Going. | empikbilety

Wydarzenie na Facebooku

Organizator: Charm Music Polska
https://www.facebook.com/pg/Charm.Music.Polska/
www: pl.charm-music.eu

 

Koncerty

Kurt Vile & The Violators - Warszawa