Polski koncert Aborted i Entombed A.D.

Koncerty
2019-05-22
Polski koncert Aborted i Entombed A.D.

Trasa Hell Over Europe wraca do Europy. Będzie to już jej trzecia osłona, w której tym razem udział wezmą Aborted i Entombed A.D. jako co-headlinerzy oraz Baest z Dani. Jedyny koncert w Polsce odbędzie się 23 października w warszawskim klubie Proxima.

Giganci z Carcass, Napalm Death i Autopsy doczekali się licznych potomków, a Aborted to ich najbardziej udane dziecko. Jedyną osobą w składzie, pamiętającą początki zespołu z 1995 roku, jest wokalista Sven de Caluwé. Oprócz niego kwintet tworzą zaprawieni w bojach zawodnicy, którzy przewinęli się przez większość klubowych scen Europy oraz przez takie kapele jak Atrocity, God Dethroned, System Divide, czy Prostitute Disfigurement. Dyskografię grupy zamyka ubiegłoroczny album "Terrorvision".

Entombed A.D. powstał w 2014 roku po rozłamie w składzie legendarnej deathmetalowej grupy Entombed. Pod nową nazwą postanowili działać wokalista Lars Göran Petrov, perkusista Olle Dahlstedt, gitarzysta Nico Elgstrand oraz odpowiadający za gitarę basową Victor Brandt - muzycy ostatniego wcielenia Entombed. Kwartet z przyczyn prawnych musiał zmodyfikować nazwę. Formacja Entombed A.D. "zadebiutowała" w 2014 roku albumem "Back To The Front". Kolejne wydawnictwo zatytułowane "Dead Dawn" trafiło na półki sklepowe w lutym 2016 roku. Grupa zapowiedziała już nowy krążek, który ukaże się 30 sierpnia i będzie nosić tytuł "Bowels Of Earth". To właśnie jego Szwedzi będą promować podczas trasy Hell Over Europe III.

23.10.2019
Warszawa / Proxima

75 - https://winiarybookings.pl/bilety/
80 - biletomat.pl, eventim.pl, ticketmaster.pl, ticketos.pl, Media Markt, Empik
90 - w dniu koncertu

 

 

Koncerty

Aborted & Entombed A.D. - Warszawa