Cult of Luna na koncercie w Polsce

Koncerty
2019-05-20
Cult of Luna na koncercie w Polsce

Post-metalowi giganci zasilają szeregi Metal Blade Records i ogłaszają europejską trasę koncertową. Cult Of Luna zapowiada wielki powrót do Polski na jeden z najbardziej wyczekiwanych koncertów roku.

Szwedzi zagrają 8 grudnia w warszawskim klubie Progresja. Wraz z nimi tego wieczoru wystąpi belgijska perełka ze stajni Sargent House/Hassle Records, czyli Brutus, a także brytyjskie A.A. Williams.

8.12.2019
Progresja / Warszawa

Od 20 lat Cult of Luna jest jednym z wiodących ogniw światowej sceny post metalowej. Zespół ciągle ewoluuje, przesuwając granice gatunku z albumu na album, aby odkrywać najmroczniejsze i najbardziej mgliste, ale też najsuchsze i najbardziej gwałtowne muzyczne pejzaże. Fani czekają na studyjny album Szwedów już od 2013 roku, kiedy to świat usłyszał „Vertikal 1&2”. Oczywiście, od tamtej pory mogliśmy uświadczyć „Mariner”, czyli album nagrany wspólnie z Julie Christmas, a także DVD „Years In A Day” z kwietnia 2017 roku, ale wszyscy wyczekują nowego, pełnowymiarowego materiału ze studia. Płyta zapowiadana jest na jesień, a jej pierwszą odsłoną jest najnowszy utwór „The Silent Man”, który zespół zaprezentował na początku maja.

Wszystko zaczęło się w 1998 roku w mieście Umea, z którego pochodzą takie zespoły jak legendarne Refused czy metalowi giganci z Meshuggah. Dzisiaj Szwedzi mają na koncie setki koncertów oraz największe festiwale na świecie dla fanów ciężkich brzmień. Dzielili scenę z takimi tuzami jak Isis, Mastodon, The Dillinger Escape Plan czy Poison The Well. 8 albumów studyjnych, 5 EPek, 3 albumy koncertowe robią wrażenie, a wszystko to buduje jeszcze większe napięcie przed powrotem muzyków do Polski.

 

Koncerty

Cult of Luna - Warszawa