Znamy finalistów Eliminacji do Pol’and’Rock Festival

Koncerty
2019-05-20
Znamy finalistów Eliminacji do Pol’and’Rock Festival

W klubie Stary Maneż w Gdańsku zakończył się właśnie ostatni z koncertów półfinałowych Eliminacji do Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Do zespołów wyłonionych w Poznaniu i Wrocławiu dołączyły Sunsmoke, Hurrockaine i Vane, które 22 czerwca w warszawskiej Progresji zawalczą o możliwość wystąpienia na scenach Pol’and’Rock Festival.

To już 11 edycja Eliminacji do Najpiękniejszego Festiwalu Świata, dających zespołom z całej Polski (choć nie tylko) możliwość zaprezentowania się przed publicznością festiwalu organizowanego przez Fundację WOŚP. Z setek wykonawców, którzy nadeślą swoje płyty, jurorzy wybierają najlepszych, kwalifikując ich do jednego z koncertów półfinałowych. Występ na żywo dla niektórych z nich staje się przepustką do wielkiego finału, a wreszcie występu na Pol’and’Rock Festival.

W Gdańsku odbył się ostatni z koncertów półfinałowych, w trakcie którego wystąpili: Moyra, Sunsmoke, Hurrockaine, Dive, Vane, Echa i BAiKA. Jak zawsze, koncert eliminacyjny okazał się prawdziwie wybuchową mieszanką muzycznych gatunków – publiczność miała okazję posłuchać i głośnego metalowego grania, i różnych odsłon rocka, a wreszcie i odrobiny rapu. Cechą wspólną wszystkich tych występów była niesamowita energia i niezwykły kontakt z widownią.

Tradycyjnie, w trakcie Eliminacji pojawili się również wykonawcy spoza stawki – Agata Karczewska (gość specjalny) oraz Łydka Grubasa (gwiazda wieczoru) – laureaci wcześniejszych edycji Eliminacji.

Występom uczestników Eliminacji przysłuchiwało się jury w składzie:

Jurek Owsiak (prezes zarządu WOŚP)
Andrzej Puczyński (prezes ZPAV, Izabelin Studio)
Tomasz "Kasprol" Kasprzyk (dziennikarz muzyczny Antyradia, multiinstrumentalista)
Kuba Płucisz (gitarzysta rockowy, założyciel zespołu IRA)
Krzysztof Dobies "Milkee" (rzecznik prasowy Pol'and'Rock Festival)

Decyzją jury zespół BAiKA otrzymał zaproszenie na Małą Scenę, a Moyra na Scenę Lecha.

Do finału Eliminacji zakwalifikowali się:

Sunsmoke
Hurrockaine
Vane

To właśnie oni dołączyli do wyłonionych wcześniej w Poznaniu i Wrocławiu: Łukasza Drapały & Chevy, Ornette, Karoliny Czarneckiej, Kraków Street Band, Zagi i Przybyła.

Przypominamy jednocześnie, że zgodnie z wcześniejszymi decyzjami jurorów, występ na Najpiękniejszym Festiwalu Świata zagwarantowany mają następujący uczestnicy Eliminacji:

Na Scenie Lecha – Gentuza
Na Scenie Viva Kultura – Darmozjady
Na Małej Scenie – Kwiat Jabłoni

Finał Eliminacji już 22 czerwca w warszawskiej Progresji.

Foto: Dominik Malik