Leprous wraca do Polski

Koncerty
2019-05-15
Leprous wraca do Polski

23 listopada 2019 we wrocławskim klubie Zaklęte Rewiry wystąpi norweska formacja Leprous. Zobaczymy również grupy The Ocean i Port Noir.

Progmetalowa formacja Leprous powstała w 2001 roku w niewielkim norweskim miasteczku Notodden. Pochodzi z niego lider legendarnego Emperor Ihsahn, z którym progmetalowi muzycy niejednokrotnie współpracowali. Od początku głównymi siłami napędowymi Leprous są wokalista Einar Solberg oraz gitarzysta Tor Oddmund Suhrke. Kapelę zalicza się do progmetalu, ale czerpie ona inspiracje również z metalu symfonicznego i alternatywnego rocka. Norwegowie świetnie wykorzystują orkiestracje i nowoczesną elektronikę. Lubią i umieją eksperymentować, co słychać na każdej z dotychczas wydanych płyt. Od 2017 roku skład Leprous jest stabilny i obok dwójki liderów uzupełniają go: bębniarz Baard Kolstad, basista Simen Børven oraz drugi gitarzysta Robin Ognedal.

Ostatni album Leprous, zatytułowany „Malina” w 2017 roku, nakładem wytwórni Inside Out Music. Muzycy ujawnili niedawno, że pracują już nad nowym materiałem, który ukazać ma się jeszcze w tym roku, jako ich szósta pełnowymiarowa produkcja studyjna.

W roli supportu zobaczymy niemiecką grupę The Ocean, dobrze znaną polskiej publiczności oraz Port Noir ze Szwecji.

23 listopad 2019
Wrocław, Zaklęte Rewiry, ul. Krakowska 100

Bilety:

90 PLN - przedsprzedaż
100 PLN - w dniu koncertu

 

Koncerty

Leprous - Wrocław