Dustin Arbuckle & The Damnations po raz pierwszy w Polsce

Koncerty
2019-04-17
Dustin Arbuckle & The Damnations po raz pierwszy w Polsce

Już w maju do Polski przyjedzie po raz pierwszy zespół Dustin Arbuckle & The Damnations.

Przez 15 lat harmonijkarz i wokalista Dustin Arbuckle współtworzył roots-rockowe trio Moreland & Arbuckle. Po nagraniu siedmiu albumów i zagraniu niezliczonej ilości koncertów w ponad dwudziestu krajach całego świata, zespół zakończył w 2017 roku działalność, a Arbuckle stworzył nowy projekt: Dustin Arbuckle & the Damnations.

Muzyka kwartetu (harmonijka / śpiew, gitara, bas, perkusja), określana przez członków zespołu jako „retro roots music” to autorska muzyczna mieszanka, na którą składają się różne stylistyczne wpływy, od Charley’a Pattona, przez The Band do brzmienia wytwórni Stax, od the Allman Brothers Band, przez Johnny’ego Casha do Toma Petty. Jak mówi Dustin, „zespół the Damnations to ogniste, energiczne, rock’n’rollowe uderzenie”. Wraz z Dustinem współtworzy go m.in. perkusista Kendall Newby, znany z Moreland & Arbuckle.

Już w kwietniu i maju zespół odbędzie swoją pierwszą trasę po Europie. Zawitają również do Polski. Przywiozą ze sobą dwie EP-ki: debiutancką "Dustin Arbuckle & The Damnations", oraz świeżo wydany album koncertowy, „Live at the Hook and Ladder” (dostępny również w wersji analogowej).

Koncerty w Polsce:

05.05 Gdynia
06.05 Elbląg
07.05 Olsztyn
08.05 Warszawa
09.05 Chorzów (transmisja w audycji "Bielszy Odcień Bluesa” / Program Trzeci Polskiego Radia)
11.05 Wałbrzych
12.05 Głogów
14.05 Łódź
15.05 Poznań
16.05 Szczecin
17.05 Gorzów Wlkp.

Organizator: Agencja Koncertowo-Wydawnicza Delta