Perturbator wraca do Warszawy

Koncerty
2019-04-09
Perturbator wraca do Warszawy

Król dark wave’u wraca na kolejny klubowy koncert do Polski. Perturbator jesienią 2019 wyruszy w europejską trasę koncertową, na której promować będzie nowy nadchodzący album. Jednym z przystanków na trasie będzie Warszawa.

Na przestrzeni lat muzyka Jamesa Kenta ewoluuje, od retro-futurystycznych brzmień na debiutanckim „Terror 404”, „I Am The Night” i „Dangerous Days”, przez taneczne „The Uncanny Valley”, aż do niezwykle surowej i mrocznej EPki „New Model” z 2017 roku. Dyskotekowe melodie rodem z lat '80 tym razem ustępują miejsca agresywnej, brudnej i ciężkiej elektronice, czym artysta udowadnia, że nie można mu przypiąć łatki powtarzalności. Dodatkowo James od wydania owej EPki rozpoczął koncertowanie w poszerzonym składzie, a do współpracy zaprosił perkusistę. To był kolejny strzał w dziesiątkę, ponieważ live acty artysty nabrały całkowicie innego wymiaru, a dokładając do tego znak rozpoznawczy koncertów Perturbatora, czyli oprawę świetlną i wizualizacje - otrzymujemy twór kompletny i zaskakujący.

Dzisiaj Perturbator ma bardzo ugruntowaną pozycję na światowej scenie dark wave’owej. Koncertował po całej Europie, USA, Kanadzie, a nawet Australii i zaliczył największe festiwale, jak np. Download Festival, Graspop, Sziget, Brutal Assault, Summer Breeze, Dour Festival, Hellfest, Rock Am Ring czy Rock Im Park.

Nowy, niezatytułowany jeszcze album zapowiada utwór "Excess".

 

24.10.2019
Warszawa / Progresja

Bilety:
70 zł - https://winiarybookings.pl/bilety
80 zł - Biletomat.pl - bilety online, Eventim.pl, Ticketmaster Polska (Media Markt, Saturn, Empik)
85 zł - w dniu koncertu

Koncerty

Perturbator - Warszawa