Rekordowa liczba muzyków na memoriale Dio

Koncerty
2019-04-08
Rekordowa liczba muzyków na memoriale Dio

Za niewiele ponad miesiąc wystartuje największy w tej części Europy memoriał Ronniego Jamesa Dio, wokalisty zespołów takich, jak DIO, Black Sabbath, czy Rainbow. Na 8 koncertach w 8 miastach Polski wystąpi w sumie ok. 50 muzyków, w tym wokaliści związani z Accept, Turbo, Ceti, czy Animal Drive.

Uwielbiasz klasyczny rock? A bluesa? A melodyjny heavy metal? Delikatne ballady, ale też mocne uderzenie gitarowych riffów? Wszystko to znajdziesz na jednym z koncertów memoriału Ronniego Jamesa Dio. Zmarły w 2010 r. wokalista zespołów takich, jak DIO, Black Sabbath, czy Rainbow był jednym z najbardziej wszechstronnych artystów rocka, który do dzisiaj inspiruje tysiące muzyków.

Polscy muzycy związani ze Scream Maker, White Highway, Another Pink Floyd i Royal Acoustic przygotowali dla Was niemal trzygodzinną podróż muzyczną przez całą karierę Dio, a do wspólnego odśpiewania jego utworów zaprosili 40 wokalistów. Wśród gości pojawią się (w zależności od koncertu) m.in. David Reece, były wokalista Accept, Grzegorz Kupczyk z Ceti, Tomek Struszczyk z Turbo czy Dino Jelusić z Animal Drive i Sierściu z 4Szmerów.

"To już 6 edycja memoriału, który w tej części Europy jest jedyną taką imprezą. Fani Dio wciąż pozostają wierni jego muzyce i pamięć o nim przekazują także kolejnym pokoleniom. Stąd na koncertach memoriału publiczność stanowi demograficzny koktajl, znajdziecie tam 6-latki i 60-latków. Zapraszamy wszystkich." - mówi Sebastian, wokalista Scream Maker i koordynator koncertów.

Harmonogram koncertów:

17 maja - Warszawa, Proxima
18 maja - Gdynia, Blues Club Gdynia
23 maja - Wrocław, Klub Muzyczny Liverpool
24 maja - Poznań, Klub u Bazyla
25 maja - Bydgoszcz, Estrada stagebar
30 maja - Lublin, Klub Graffiti
31 maja - Kraków, Boss Garage Pub
1 czerwca - Krosno Rock Klub Iron

Bilety: https://goout.net

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertów.

Koncerty

VI Memoriał Ronniego Jamesa Dio - Warszawa

VI Memoriał Ronniego Jamesa Dio - Gdynia

VI Memoriał Ronniego Jamesa Dio - Wrocław

VI Memoriał Ronniego Jamesa Dio - Poznań

VI Memoriał Ronniego Jamesa Dio - Bydgoszcz

VI Memoriał Ronniego Jamesa Dio - Lublin

VI Memoriał Ronniego Jamesa Dio - Kraków

VI Memoriał Ronniego Jamesa Dio - Krosno