Stacey Kent w Polsce

Koncerty
2019-04-02
Stacey Kent w Polsce

18 maja w Bielskim Centrum Kultury Dom Muzyki w Bielsko-Białej, na jednym z czterech polskich koncertów wystąpi Stacey Kent.

Stacey Kent to absolutna ekstraklasa wokalistyki jazzowej, artystka wytwórni Blue Note, laureatka prestiżowych nagród (m.in. nominacje do nagrody Grammy). Urodziła się w Stanach, ale karierę rozpoczęła w Anglii, gdzie związała się z saksofonistą Jimem Tomlinsonem, nie tylko artystycznie, ale również prywatnie. Wraz z publikacją jej pierwszego solowego albumu "Close Your Eyes" w 1997 krytycy ogłosili narodziny nowej gwiazdy jazzu o czystym, urzekającym głosie, posiadającą umiejętność nieskazitelnego frazowania i niepowtarzalny styl łączący w sobie wrażliwość i wyrafinowanie.

Wszystkie płyty Stacey Kent okazały się bestsellerami i zdobyły wiele prestiżowych nagród. Dyskografię artystki zamyka album "I Know I Dream" z 2017 roku, który został nagrany z orkiestrą.

18 maja 2019
Bielskie Centrum Kultury Dom Muzyki, ul.Słowackiego 27, Bielsko-Biała

Wydarzenie na Facebooku

Bilety:
100 zł (normalny)
50 zł (ulgowy - emeryci, renciści, młodzież szkolna)

Podczas aktualnej trasy, Stacey Kent wystąpi w czterech polskich miastach. Poza Bielsko-Białą są to: Warszawa (Teatr Muzyczny Roma, 14.05), Lublin (Teatr Stary, 16.05) i Wrocław (Impart, 17.05).

 

Koncerty

Stacey Kent - Bielsko-Biała