Lion Shepherd wystąpi przed Scorpions

Koncerty
2019-03-20
Lion Shepherd wystąpi przed Scorpions

Przed tegorocznymi koncertami Scorpions w Polsce wystąpi polski zespół Lion Shepherd. Pierwszy koncert odbędzie się 21 lipca w Gliwice Arena, a drugi - 23 lipca w Ergo Arenie na pograniczu Gdańska i Sopotu.

W skład Lion Shepherd wchodzą: wokalista Kamil Haidar, gitarzysta Mateusz Owczarek oraz perkusista Maciej Gołyźniak. Grupa łączy w swojej twórczości muzykę progresywną, akustyczną z elementami bluesa i klasycznego rocka. Jak sami muzycy podkreślają - mają dość zamykania się w jednej formule, a ich brzmienie ma być nieokiełznane niczym sztorm pośrodku oceanu. Lion Shepherd z każdym kolejnym koncertem i każdą kolejną płytą rozwija swój unikatowy styl oraz wizerunek. Grupa po dwóch udanych i świetnie przyjętych albumach „Hiraeth” (2015) i „Heat” (2017), przygotowuje się do wydania kolejnego longplaya – „III”, który ukaże się w 29 marca 2019 roku nakładem Universal Music Polska.

Właśnie to najnowsze wydawnictwo zespół będzie promować przed koncertami Scorpions w Gliwice Arena oraz Ergo Arena Gdańsk/Sopot. "Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że możemy wystąpić w dwóch największych halach w Polsce i zagrać przed znakomitym zespołem, jakim bez wątpliwie jest grupa Scorpions. Podczas tych dwóch dni spełni się jedno z naszych marzeń z dzieciństwa: nie tylko zobaczymy na żywo tytanów rocka, ale także wystąpimy na wspólnej scenie, by miłośnikom rocka zaprezentować nasz materiał z najnowszej płyty" – komentuje Kamil Haidar, lider zespołu Lion Shepherd.

Album „III” jest największą produkcją w historii zespołu. Ekipa przeniosła się do magicznego miejsca – Monochrom Studio. Tam, pod okiem Ignacego Gruszeckiego oraz Roberta Szydło, zarejestrowano 14 utworów. Użyto rekordowej ilości instrumentów perkusyjnych i strunowych. Zespół z odwagą czerpał pełnymi garściami niemal ze wszystkich gatunków muzycznych. Pojawiają się tak charakterystyczne dla Lion Shepherd instrumenty jak gitara dwunastostrunowa, arabska lutnia, darbuka, a także fortepian czy kwartet smyczkowy. Formację wsparli znakomici goście: Atom String Quartet, Robert Szydło (gitary basowe) oraz Łukasz Damrych (instrumenty klawiszowe). Za wokale znów odpowiedzialny był Wojtek Olszak (Woobie Doobie Studio), z którym zespół pracuje od czasów płyty „Heat”. Premiera „III” odbędzie się 29 marca nakładem wytwórni Universal Music Polska.

"Jest pewnego rodzaju tradycją, że przy okazji koncertów organizowanych przez agencję Prestige MJM, znajduje się miejsce dla polskich twórców. Podczas organizacji największych wydarzeń muzycznych chcemy również wspierać rodzime zespoły i polskich artystów. Dziś do tej „prestiżowej” rodziny dołącza Lion Shepherd, zespół który wpisał się już w krajobraz polskiego rynku muzycznego, lecz nadal jest głodny kolejnych sukcesów, gwarantując przy tym najwyższy poziom artystyczny. Jesteśmy pewni, że Scorpions oraz Lion Shepherd stworzą w Gliwicach i Trójmieście niezapomniany klimat." – przekonuje Janusz Stefański z agencji Prestige MJM.

Pierwszy z koncertów odbędzie się 21 lipca w Gliwice Arena, a drugi - 23 lipca w Ergo Arena na pograniczu Gdańska i Sopotu.

Wejściówki można nabywać poprzez stronę: prestigemjm.com.

Zdjęcie: Wiktor Franko

Koncerty

Scorpions - Gliwice

Scorpions - Gdańsk/Sopot