Moonspell i Rotting Christ na trzech koncertach w Polsce

Koncerty
2019-02-15
Moonspell i Rotting Christ na trzech koncertach w Polsce

Późną jesienią 2019 roku zawitają do Polski na trzy koncerty formacja Moonspell. W roli gościa specjalnego na całej trasie zaprezentuje się grupa Rotting Christ.

Zespoły wystąpią 24 listopada w Krakowie, dzień później w Warszawie i 26 listopada w Gdańsku.

Polska zajmuje ważne miejsce w historii Moonspell, który powoli zbliża się do 30-lecia istnienia i zdobywa w naszym kraju kolejne generacje fanów. Muzyka Portugalczyków spodobała się u nas błyskawicznie. Debiutancki album "Wolfheart" (1995) to bezdyskusyjny klasyk metalu, a bez pochodzącego z niego utworu "Alma Mater", ciężko wyobrazić sobie występ Moonspell. Równie ciężko byłoby znaleźć tournée kapeli Fernando Ribeiro, na którym nie znalazła się, chociażby jedna data koncertowa w Polsce. Moonspell powstał w 1992 roku. Na koncie ma 11 studyjnych albumów. Wychodząc od dźwięków bliskich blackmetalowi, dziś Portugalczycy tworzą muzykę, którą najczęściej opisuje się jako dark metal, gothic metal, czy atmospheric metal. W Portugalii kapela ma status kultowy. Cztery płyty Moonspell wspięły się tam na szczyt notowania albumów, a "Memorial" (2006) pokrył się złotem. Poza Fernando obecne wcielenie zespołu tworzą: Miguel Gaspar (perkusja), Pedro Paixão (klawisze, sample), Ricardo Amorim (gitara) i Aires Pereira (gitara basowa).

Równie wielką sympatią, jak Moonspell, polscy fani darzą legendarną grecką załogę Rotting Christ. Sakis Tolis, lider ateńskiej ekipy, nigdy nie zapomniał, dokąd w drugiej połowie lat 80. XX wieku wysyłał pierwsze kasety demo swojego zespołu i skąd otrzymywał słowa uznania oraz wsparcia. Sakis założył Rotting Christ ze swoim bratem Themisem w 1987 roku. Przez ponad 30 lat na scenie kapela dorobiła się zasłużonego statusu legendy, dzięki takim albumom, jak "Non Serviam", "Triarchy Of The Lost Lovers", "Khronos", "Theogonia" czy "Aealo". Styl muzyki zespołu ewoluował. Zaczęło się od black metalu, potem Rotting Christ skręcił w stronę gotyckiego, atmosferycznego grania, dodając także elementy greckiego folku.

24 listopada 2019
Kraków / Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1

25 listopada 2019
Warszawa / Progresja, ul. Fort Wola 22

26 listopada 2019
Gdańsk / B90, el. Elektryków

Bilety:
90 PLN - przedsprzedaż
100 PLN - w dniu koncertu

Organizator: Knock Out Productions i B90 (Gdańsk)

Koncerty

Moonspell & Rotting Christ - Kraków

Moonspell & Rotting Christ - Warszawa

Moonspell & Rotting Christ - Gdańsk