Neurosis i Yob w lipcu w Polsce

Koncerty
2019-02-11
Neurosis i Yob w lipcu w Polsce

W lipcu do Polski przyjedzie kultowy Neurosis w towarzystwie Yob. Zespoły zobaczymy 26 lipca w warszawskim klubie Progresja i dzień później w gdańskim B90.

Nazywa się ich pionierami post metalu, lecz ograniczanie muzyki pochodzącego z kalifornijskiego Oakland i istniejącego od 1985 roku zespołu Neurosis tylko do takiej etykietki, byłoby nierzetelne. Formacja, której głównymi siłami napędowymi są Scott Kelly i Steve von Till, wyszła bowiem od hardcore punka, by później korzystać w swej twórczości z doomu, sludge, czy ambientowej elektroniki. Granice kreatywności mają zakreślone bardzo szeroko, co czyni obcowanie z ich muzyką wyjątkowym doświadczeniem, a samą twórczość ogromnie trudną do zaklasyfikowania.

Neurosis nie nagrywa często, a jeżeli już wchodzi do studia, efektem pracy jest porcja muzyki, obok której nie da się przejść obojętnie. Nie bez przyczyny są inspiracją dla wielu wykonawców, którzy poruszają się po szeroko pojętym terytorium alternatywnego metalu. Wyjątkowe są również koncerty Amerykanów, zarówno pod względem oprawy wizualnej, jak i energii, jaką muzycy wytwarzają oraz mistycznego klimatu, chociaż w czasie występu nie komunikują się z widownią. Neurosis cenią sobie niezależność, dlatego też w 1999 roku powołali do życia wytwórnię Neurot Recordings, w której ukazują się płyty grupy oraz innych wyjątkowych artystów.

Założona w 1996 roku przez gitarzystę i wokalistę Mike'a Scheidta formacja Yob, poza krajem pochodzenia i dobrymi, koleżeńskimi stosunkami z Neurosis, ma z kapelą panów von Tilla i Kelly'ego wspólnego również to, że od lat pracuje bez pośpiechu, na pierwszym miejscu stawiając jakość i szczególny klimat tworzonej muzyki. W 2018 roku ukazał się ostatni album zespołu "Our Raw Heart", który został rewelacyjnie przyjęty, podobnie jak promujące go koncerty w Polsce.

26 lipca 2019
Warszawa / Progresja, ul. Fort Wola 22

Bilety:
120 PLN (przedsprzedaż)
140 PLN (w dniu koncertu)

Organizator: Knock Out Productions

Wydarzenie na Facebooku

27 lipca 2019
Gdańsk / B90, ul. Elektryków

Bilety:
120 PLN (przedsprzedaż)
140 PLN (w dniu koncertu)

Organizator: B90

Wydarzenie na Facebooku

Koncerty

Neurosis & Yob - Warszawa

Neurosis & Yob - Gdańsk