Rodrigo y Gabriela w Warszawie

Koncerty
2019-01-31
Rodrigo y Gabriela w Warszawie

Już 14 kwietnia w warszawskiej Progresji wystąpi duet Rodrigo y Gabriela.

Rodrigo y Gabriela to meksykański duet, który tworzą Rodrigo Sanchez i Gabriela Quintero. Poznali się w Meksyku, gdzie wspólnie grali w trashmetalowym zespole Tierra Acida. Ze względu na ograniczenia jakie nakładał na nich rodzimy rynek zdecydowali się jednak na przenosiny do Europy. Tutaj zaczęli karierę od wspólnego, akustycznego grania na ulicach Dublina. Przełom nastąpił w momencie, gdy muzyków dostrzegł Damien Rice i zaproponował im udział w irlandzkim festiwalu Oxegen.

Rodrigo y Gabriela na koncie mają już współpracę z legendarnym Hansem Zimmerem przy ścieżce dźwiękowej do "Piratów z Karaibów", koncerty na największych festiwalach, a nawet specjalny występ w Białym Domu dla Baracka Obamy.

Muzycy grają głównie rytmiczne, szybkie utwory na dwie gitary; w ich repertuarze znajdują się zarówno kompozycje własne, jak i covery takich zespołów jak Metallica czy Led Zeppelin. Ostatni album Rodrigo y Gabriela, „9 Dead Alive”, ukazał się w 2014 roku. Zawiera dziewięć autorskim kompozycji, z których każda poświęcona jest jednej z postaci, które muzyków inspirują.

Najnowsza płyta duetu będzie nosić tytuł "Mettavolution" i ukaże się 26 kwietnia.

14.04.2019
Warszawa / Progresja, ul. Fort Wola 22

Cena biletów:
139 zł (przedsprzedaż)
160 zł (w dniu koncertu)

Miejsca zakupu biletów: www.go-ahead.pl, www.biletomat.pl, www.ebilet.pl, www.ticketmaster.pl, www.empikbilety.pl, www.progresja.com, www.goout.net oraz sklepy sieci Empik, Media Markt

 

Koncerty

Rodrigo y Gabriela - Warszawa