Claudio Simonetti’s Goblin w Krakowie

Koncerty
2019-01-24
Claudio Simonetti’s Goblin w Krakowie

14 kwietnia w krakowskim Kwadracie wystąpi formacja Claudio Simonetti’s Goblin.

Zespół, którym obecnie dowodzi jeden z współzałożycieli Claudio Simonetti, zaprezentuje na żywo między innymi materiał znany z kultowych soundtracków do filmów „Suspiria” oraz „Profondo Rosso” („Deep Red”).

Każdy szanujący się fan horrorów z pewnością obejrzał takie klasyki jak "Suspiria" i "Profondo Rosso", "Phenomena" (w obsadzie fantastyczni aktorzy, chociażby młodziutka wtedy, przyszła laureatka Oscara Jennifer Connelly, czy znany z "Halloween" i "Matni" Romana Polanskiego, Donald Pleasence) Dario Argento, czy "Świt żywych trupów" niezapomnianego George'a A. Romero. Oprawa muzyczna wymienionych filmowych dzieł została stworzona przez włoską formację Goblin, której początki datują się na rok 1972. W różnych składach zespół trwa do dziś, a najsłynniejszą jego inkarnacją jest ta, której przewodzi jeden ze współzałożycieli, klawiszowiec i kompozytor Claudio Simonetti.

Simonetti koncertuje od lat po całym świecie, prezentując wybór najwspanialszych kompozycji z bogatego dorobku Goblin. Utwory w większości zaaranżowane są na rockowo, a Claudio na scenie towarzyszy zespół w składzie: Bruno Previtali (gitary), basistka Cecilia Nappo oraz Titta Tani (perkusja). Koncert Goblin to nie tylko podróż przez filmowe soundtracki, lecz również smakowita mieszanka progresywnego rocka, rocka i fusion. Nieodłączną częścią każdego występu jest pełna poczucia humoru konferansjerka Claudio Simonettiego. Do Polski zespół powraca po wielu latach nieobecności i niedługo po premierze remake'u "Suspirii".

14 kwiecień 2019
Kraków / Kwadrat

Bilety:
80 PLN (przedsprzedaż)
90 PLN (w dniu koncertu)

Oragnizator: Knock Out Productions

Koncerty

Claudio Simonetti’s Goblin - Kraków