Still Corners zagrają w Poznaniu

Koncerty
2019-01-23
Still Corners zagrają w Poznaniu

Still Corners, czyli synthpopowa rewelacja ze stajni Wrecking Light Records i Sub Pop po raz pierwszy wystąpi na jedynym koncercie w Polsce, który odbędzie się 8 czerwca 2019 w klubie Pod Minogą w Poznaniu.

W muzyce Still Corners możemy usłyszeć wpływy obejmujące kosmiczne eksperymenty Vangelisa, ekspansywne, kinowe dźwięki Ennio Morricone oraz efektowny synth pop z lat '80. Still Corners to projekt Grega Hughesa i Tessy Murray. Grupa powstała niedługo po amerykańskiej ekspedycji Hughesa, który przypadkiem spotkał Murray na londyńskim dworcu kolejowym w 2009 roku.

W 2010 r. Still Corners wydali single "Don't Fall in Love” i „Wish” na 7” dzięki brytyjskiej wytwórni The Great Pop Supplement. Towarzyszył mu teledysk do utworu "Wish" w reżyserii Lucy Dyson. Sprzedając wszystkie 700 egzemplarzy w ciągu jednego dnia, Sub Pop zwrócił na duet należytą uwagę i szybko podpisał z nim kontrakt. Ich pierwsza pełnowymiarowa płyta "Creatures of a Hour" została wydana przez Sub Pop w 2011 roku. Do czasu swojego drugiego krążka w 2013 roku, Still Corners przeniósł uwagę z lat '60. na rzecz brzmienia w stylu lat '80. Kolejne wydawnictwo Sub Pop, „Strange Pleasures” zawiera przebojowy singiel „Fireflies” i hity w rodzaju "The Trip”.

Aby nagrać swój trzeci album, Murray i Hughes przenieśli się z Londynu na angielskie wybrzeże. Poruszeni intensywnym ciemnym kolorem wody, nazwali zestaw piosenek Dead Blue. Album, na którym znalazł się inspirowany przez Briana Wilsona singiel „Lost Boys”, został wydany przez Wrecking Light Records we wrześniu 2016 roku. Grupa powróciła w 2018 roku z nowym krążkiem „Slow Air”, który będzie promować m.in. w Polsce.

8.06.2019
Poznań / Pod Minogą
g. 19:00

Bilety:
49 - www.winiarybookings.pl
55 - biletomat.pl, eventim.pl, ticketmaster.pl (Media Markt, Empik)
65 - w dniu koncertu

Koncerty

Still Corners - Poznań