Christian Death na dwóch koncertach w Polsce

Koncerty
2019-01-04
Christian Death na dwóch koncertach w Polsce

Ikona amerykańskiego rocka gotyckiego wystąpi w czerwcu na dwóch koncertach w Polsce.

Pochodząca z Los Angeles formacja wystąpi 21 czerwca we wrocławskim klubie Liverpool i dzień później w warszawskim Pogłosie.

Od samego początku działalności Christian Death stanęli w konfrontacji przeciwko zorganizowanej religii i przyjętej moralności. Niezależnie od tego kto przewodził i kto grał w zespole, Christian Death szokował zarówno na okładkach, jak i w tekstach. Ta świadoma taktyka wzbudzania kontrowersji oddzieliła ich od brytyjskiej sceny gotyckiej i miała więcej wspólnego z heavy metalową i punkową sceną Los Angeles. Może dlatego muzycy określali swoje brzmienie jako "death rock". Jednak to ich wrażliwość ostatecznie sprawiła że przylgnęła do nich etykieta gotyku.

Teatralne występy Christian Death były silnie zainspirowane przez brytyjskich glam rockowców pokroju Davida Bowie i Roxy Music, jak również przez industrialnych prowokatorów Throbbing Gristle, którzy mieli wpływ szczególnie na pierwszy skład, którego liderem, założycielem i wokalistą był Rozz Williams. Gdy w 1985 roku Williams odszedł z grupy, gitarzysta Valor Kand przejął dowodzenie i przeniósł ją w bardziej intelektualne, polityczne i skierowane w stronę metalu rejony. Spór o nazwę Christian Death pomiędzy starym a nowym liderem podzielił fanów zespołu na dwa obozy. Niestety, zakończył się on tragicznie w 1998 roku, kiedy uzależniony od heroiny Williams odebrał sobie życie. Mimo tego Christian Death mieli ogromny wpływ na amerykańską scenę gotycką, kształtując wrażliwość niezliczonych zespołów z nurtów goth, metal i industrial.

21.06.2019
Wrocław / Liverpool

Bilety:
50 PLN - TUTAJ
55 PLN - przedsprzedaż
60 PLN - w dniu koncertu

Wydarzenie na Facebooku

22.06.2019
Warszawa / Pogłos

bilety:
50 PLN - TUTAJ
55 PLN - przedsprzedaż
60 PLN - w dniu koncertu

Wydarzenie na Facebooku

Organizator: PW Events

Koncerty

Christian Death - Wrocław

Christian Death - Warszawa