Wardruna wróci do Polski w 2019 roku

Koncerty
2018-11-30
Wardruna wróci do Polski w 2019 roku

W listopadzie 2019 r., norweska Wardruna wyrusza w trasę promującą wydany w tym roku album "Skald". Grupa odwiedzi Polskę na dwóch koncertach: w Gdańsku i Warszawie.

Formacja założona przez Einara Selvika swój debiutancki album wydała w 2009 roku. Była to pierwsza płyta ze znakomicie przyjętej trylogii runicznej Runaljod. Muzycy komponują i wykonują utwory wykorzystując stare nordyckie instrumenty, a teksty pisane zarówno w norweskim jak i starym, nordyckim języku uzupełniają piękne kompozycje, budując wyjątkowy klimat surowej północy. Chociaż muzyka Wardruny często charakteryzowana jest jako folk czy ambient, to jednak żaden z tych gatunków nie jest w stanie opisać jej unikalnego stylu. Album "Skald", który ukazał się w listopadzie tego roku nakładem ByNorse jest czwartym wydawnictwem grupy i zawiera utwory wykonywane przez Einara akustycznie. Duża część materiału z płyty była wykorzystana jako ścieżka dźwiękowa w popularnym serialu Wikingowie.

W listopadzie 2019 r., po ponad dwóch latach przerwy, Wardruna powróci do Polski i zagra dwa koncerty: w Gdańsku (19.11, Teatr Szekspirowski) i w Warszawie (21.11, Teatr Palladium). Einar Selvik, lider Wadruny o zbliżającej się trasie: “Od dziesięciu lat niemal cały czas gramy koncerty, i chcemy teraz skupić się nagrywaniu nowego materiału. Dlatego już teraz ogłaszamy przyszłoroczną trasę. Rok 2019 będzie też zamykał dekadę działalności Wardruny i z tego względu będzie dla nas szczególnie ważny.”

 

Bilety na wydarzenie dostępne będą od 10 grudnia 2018 r. na stronach na stronach internetowych tetatrów:

https://teatrszekspirowski.pl/
https://www.teatrpalladium.com/

Ceny biletów na koncert w Teatrze Szekspirowskim (19.11.2019):
170 zł (stojące) / 200 zł (siedzące)

Ceny biletów na koncert w Teatrze Palladium (21.11.2019):
180 zł (stojące) / 230 zł (siedzące)

Dwa koncerty Wardruny nie będą jedynymi występami Einara Selvika w Polsce w 2019 r. W lutym 2019 r., Einar wystąpi też w krakowskim Klubie Studio, gdzie zagra koncert wspólnie z Ivar Bjørnsonem, liderem formacji Enslaved, promując projekt Hugsjá.

Organizatorem koncertów Wardruny w listopadzie 2019 r. są Teatr Szekspirowski, Teatr Palladium oraz Iron Realm Productions.

Koncerty

Wardruna - Gdańsk

Wardruna - Warszawa