Mighty Sounds 2019

Koncerty
2018-11-23
Mighty Sounds 2019

15 edycja czeskiego festiwalu w klimacie hardcore, punk, ska i reggae, Mighty Sounds 2019, odbędzie się w dniach 12-14 lipca 2019 r.

Czy jest na świecie inny festiwal, na którym przez trzy dni i noce mocne gitarowe granie, punk-rock oraz brzmienia hardcore’u zwinnie przeplatają się ze skocznymi rytmami ska, jamajskim reggae i rock’n’rollem? Piętnasta edycja Mighty Sounds odbędzie się w dniach 12-14 lipca 2019 roku w samym sercu Europy – czeskim Táborze.

Znamy już pierwszych artystów Mighty Sounds 2019. Swój udział potwierdzili m.in. pionierzy nurtu crossover, niesamowity żywioł i kapitalna energia - amerykańska formacja Dog Eat Dog. Muzycznych doznań zapewni też kultowa amerykańska formacja punkowa The Casualties. Wszyscy fani bałkańskiego folku także będą usatysfakcjonowani bowiem w line-upie znaleźli się Bośniacy z Dubioza Kolektiv. W czeskim Táborze pojawi się także grupa Los Fastidios - melodyjny włoski streetpunk z elementami ska. Wystąpi znany na całym świecie New York Ska Jazz Ensemble, który słynie z oryginalnych interpretacji jazzowych standardów w rytmach ska, jak również własnych utworów z pogranicza dancehall, reggae, rocksteady i jazzu.

Kolejny zespół, który w ostatnich dniach potwierdził swój udział w festiwalu to Total Chaos, czyli załoga z Kalifornii. Postawili sobie za cel uratowanie umierającego ducha punk rocka. Metodą na to jest ostre i surowe granie w klimacie The Exploited, English Dogs, Discharge. Skoczną mieszankę pełną rock’n’rollowych zrywów zapewni ekipa ze wschodniego Londynu - Buster Shuffle. Line-up zasilili ponadto Moscow Death Brigade, czyli hardcore/rap z Rosji, Mono & Nikitaman, Mute, Turbobier - przepełniony humorem, pozytywną energią punk rock prosto ze stolicy Austrii, SPS - klasyka czeskiego punka oraz Elektrïck Mann - czeski zespół grający hardcore/punk/hip-hop.

Jak zwykle czekać będzie kilka scen koncertowych, namioty z muzyką elektroniczną, dziesiątki niezależnych stoisk i wiele innych atrakcji towarzyszących Mighty Sounds takich jak: turnieje piłki nożnej i netballa, graffiti, skate rampy, liczne pokazy i wiele innych.

Karnety, wejściówki na backstage, bilety campingowe oraz parkingowe znajdziecie na stronie na www.mightysounds.pl/bilety.

12-14 lipca 2019
Tábor (Czechy)

www.mightysounds.pl
www.fb.com/MightySoundsPL
www.instagram.com/mightysounds.pl

Koncerty

Mighty Sounds 2019 - Tabor