Konkurs: Wygraj bilet na koncert Exodus, Sodom i Death Angel

Koncerty
2018-11-20
Konkurs: Wygraj bilet na koncert Exodus, Sodom i Death Angel

Już 3 grudnia, w ramach MTV Headbanger’s Ball Tour 2018, wystąpią we Wrocławiu formacje Exodus, Sodom, Death Angel i Suicidal Angels. Wygraj bilet na koncert!

Po sukcesie ubiegłorocznej, koncepcyjnej trasy, MTV Headbanger’s Ball Tour powraca w 2018. W tym roku na koncercie, będącym reinkarnacją kultowego show z lat '80, zobaczymy amerykańską ikonę thrash metalu Exodus, niemieckiego giganta tego gatunku Sodom, amerykańskich thrashowców z Death Angel oraz grecki Suicidal Angels. Trasa odwiedzi 16 europejskich miast, a jej jedynym przystankiem w Polsce będzie wrocławski klub A2, do którego muzycy zawitają 3 grudnia. 

3.12.2018
A2 / Wrocław

Bilety:
125 PLN - TUTAJ
135 PLN - Biletomat, Eventim, eBilet, Ticketmaster, Ticketclub, Rocky Shop (D.H. Feniks)
145 PLN - w dniu koncertu

Wydarzenie na Facebooku.

Organizator: PW Events.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

Konkurs:

Mamy do wygrania dwie pojedyncze wejściówki na koncert. Wystarczy na adres szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl przesłać maila o tytule Exodus. Mail musi zawierać imię i nazwisko. Wzięcie udziału w konkursie równoznaczne jest z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu konkursu. Konkurs trwa do poniedziałku (26 listopada) do północy.

Rozstrzygnięcie konkursu:

Dziękujemy za Wasze maile. Bilety otrzymują: Arkadiusz Żebrowski i Marek Chojecki. Gratulujemy!

Pomyśleć, że wszystko rozpoczęło się prawie 40 lat temu w San Francisco z inicjatywy Gary’ego Holta, Toma Huntinga i obecnego gitarzysty Metalliki - Kirka Hammetta. Ten ostatni opuścił szeregi Exodus po 3 latach, kiedy zespół był na fali wzrastającej popularności. Jednak to dopiero rok 1985 i wydanie debiutanckiego albumu „Bonded By Blood” zagwarantowały im pozycję giganta, a materiał do dziś uznawany jest za klasykę thrash metalu. Dziś Amerykanie posiadają w dorobku 10 albumów studyjnych, wśród których są takie perełki jak „Fabulous Disaster”, „Impact Is Imminent” czy „Force Of Habbit” oraz pracują nad kolejnym materiałem.

Sodom, niemiecka machina z Zagłębia Ruhry na scenie działa już grubo ponad 30 lat. Dzisiaj Niemcy, mając na koncie m.in. 15 albumów studyjnych uznawani są za członka Wielkiej Trójcy niemieckiego thrashu, obok Kreatora i Destruction. Rok 2018 to czas dużych zmian, Sodom po raz pierwszy w historii stał się kwartetem, a do składu, po niemal 20 latach przerwy powrócił gitarzysta Frank Blackfire, który nagrywał z grupą tak ikoniczne krążki jak "Persecution Mania" czy "Agent Orange". We Wrocławiu zespół wystąpi po raz pierwszy z dwoma gitarzystami na scenie (drugim jest Yorck Segatz) i zapowiadają, że to będzie niezwykłe show na niezwykłej trasie, ze specjalnie przygotowaną setlistą.

Thrashowcy z Death Angel pod wodzą założyciela zespołu, Roba Cavestany’ego, rozpoczęli działalność już w 1982 roku, aby w 1991 roku ogłosić przerwę w pracy. Rozczarowani fani musieli czekać 10 kolejnych lat, aby muzycy wznowili działalność i wrócili do gry. Tak też się stało w 2001 roku, kiedy Death Angel zagrali na koncercie dla Chucka Bill’iego z Testament. Amerykanie od 2009 roku grają w ustabilizowanym składzie, a płyty wydane po reaktywacji pokazują, że są w doskonałej formie. Dyskografię zespołu zamyka jak na razie album „The Evil Divide” wydany w 2016 roku.

Muzycy z ateńskiego Suicidal Angels swoją przygodę rozpoczęli w 2001 roku i od tego czasu zjeździli sporo świata i wydali 6 albumów studyjnych. Ostatnia płyta „Division of Blood” z 2016 roku zebrała znakomite recenzje w prasie, a Grecy chętnie wracają do Polski.

 

Koncerty

MTV Headbanger's Ball Tour 2018 - Wrocław