Shining dwa razy w Polsce

Koncerty
2018-11-16
Shining dwa razy w Polsce

13 lutego w warszawskim klubie Hydrozagadka oraz dzień później we wrocławskim klubie Pralnia wystąpi norweska formacja Shining promująca najnowszy album.

Blisko 40 lat temu w Oslo urodził się Jørgen Munkeby. Wszechstronnie wykształcony absolwent Norweskiej Akademii Muzycznej o wielkiej odwadze i otwartym umyśle, który w wieku lat 30 stworzył ze swoim zespołem album "Blackjazz". Wydawnictwem z 2010 roku Norweg wpisał się na stałe do historii metalu, bo nikt przed nim nie lawirował w taki sposób między ekstremalnym metalem a jazzem.

Wspomniany album Shining był piątym w dyskografii zespołu. Jørgen założył go w 1999 roku, dzieląc swój czas także między uznaną jazzową formację Jaga Jazzist. Kapela przez wiele lat zaskakiwała z każdym kolejnym wydawnictwem, szczególnie w okresie od "In the Kingdom of Kitsch You Will Be a Monster" (2005) do "Blackjazz". Później Munkeby zaczął coraz mocniej skręcać w kierunku mocnej i jednocześnie bardziej przystępnej muzyki. Dźwięków bliższych Nine Inch Nails, A Perfect Circle, Marilyn Manson. Wciąż jednak stać było Shining na szalone przedsięwzięcia, chociażby koncert na wysokiej na ponad 700 metrów skale Trolltunga.

Kolejna wizyta Jørgena i jego załogi (Håkon Sagen, Eirik Tovsrud Knutsen, Tobias Ørnes Andersen i Ole Vistnes) połączona będzie z promocją wydanego 19 październiku 2018 roku albumu "Animal".

13 lutego 2019
Warszawa / Hydrozagadka, ul. 11 listopada 22
Wydarzenie na Facebooku

14 lutego 2019
Wrocław / Pralnia, ul. Krakowska 100
Wydarzenie na Facebooku

Bilety:
70 zł – przedsprzedaż,
80 zł – w dniu koncertu

Organizator: Knock Out Productions

Bilety na koncerty dostępne na: https://sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie)

 

 

Zdjęcie: Stephen Butkus

Koncerty

Shining - Warszawa

Shining - Wrocław