Vinnie Moore Europa Tour - Bochnia Rocks

Koncerty
2018-11-14
Vinnie Moore Europa Tour - Bochnia Rocks

16.11 o godz. 20:00 w ramach Bochnia Rocks na jedynym w Polsce koncercie wystąpi Vinnie Moore z zespołem. Jako support zagra BAD As.

Legendarny gitarzysta Vinnie Moore wraca do Bochni! Vinnie Moore wraz z takimi gitarzystami jak Yngwie Malmsteen, Tony MacAlpine i Jason Becker należy do najważniejszych przedstawicieli nurtu neoklasycznego heavy metalu lat 80. XX w.

Urodzony 14 kwietnia 1964r. Vinnie Moore swoją przygodę z gitarą rozpoczął w wieku 12 lat, by już jako nastoletni chłopak grać po klubach i barach w różnego rodzaju bandach. Przełomowym dla Vinnie’go momentem było wysłanie demo do Mike’a Varney’a, szefa kultowej wytwórni shredderów, Shrapnel Records. Mike prowadził w owym czasie w magazynie Guitar Player kolumnę Spot Light, w której prezentował dokonania młodych, uzdolnionych gitarzystów rockowych. Jeszcze w 1985r. muzyka (i dłonie z gitarą) Moore’a pojawiła się w ogólnokrajowej reklamie Pepsi. W następnym roku Shrapnel Records wydała solowy debiut Vinnie’go “Minds Eye”, który zebrał bardzo dobre recenzje dostał także kilka ważnych nagród, ale co najważniejsze, sprzedał się w nakładzie ponad 100.000 egzemplarzy. W międzyczasie Moore dołączył do składu Vicious Rumors i zagrał na ich pierwszym albumie “Soldiers Of The Night”. Kilka następnych lat Vinnie spędził w trasie, grając z w różnych składach. W 1991 r. pojawił się w zespole Alice Cooper’a, by zagrać trasę promującą płytę “Hey Stupid”. 2003 r. przyniósł zmiany w profesjonalnej karierze Moore’a, który na stałe dołączył do składu gigantów hard rocka, UFO. Do dziś nagrał z nimi 5 studyjnych albumów i zaliczył kilkanaście światowych tras koncertowych.

Od czasu debiutu solowego w 1986r. Vinnie nie próżnuje także, jeśli chodzi i jego autorską muzykę. Do dziś wydał 8 solowych płyt, z których ostatnia, to zeszłoroczna „Aerial Visions”, wydana przez Moore’a własnym sumptem. Jest też autorem dwóch gitarowych szkół wideo, prowadził szereg klinik na całym świecie i gościnnie występował na albumach innych artystów. Moore od wielu lat jest endorserem firmy Dean Guitars, która przygotowała jego sygnowany model VINMAN 2000.

Vinnie Moore z zespołem wystąpi na jedynym w Polsce koncercie w ramach Bochnia Rocks! w bocheńskim kinie Regis 16.11.2018 o godzinie 20:00. Bilety w cenie 100 zł dostępne są kasie Miejskiego Domu Kultury w Bochni.

Zespół zagra w składzie:

Vinnie Moore - gitara
Emiliano Tessitore – gitara rytmiczna
Marco Polizzi - bas
Roberto Pirami - perkusja

Organizator: Kubicki Entertainment i Bochnia Rocks!

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

www.kubickientertainment.pl
www.facebook.com/bochniarocks
www.vinniemoore.com