Health wystąpi w Warszawie

Koncerty
2018-11-09
Health wystąpi w Warszawie

16 lutego 2019 w warszawskich Hybrydach wystąpi formacja Health.

„Usiedliśmy w ciemnym pokoju bez okien i zaczęliśmy się zastanawiać, jak napisać piosenkę” - tak o początkach grupy Health mówi jej wokalista i gitarzysta, Jake Duzsik. Amerykański zespół debiutancki album wydał w 2007 roku, otrzymując wysoką ocenę od Pitchfork. Kolejne projekty („Health/Disco” z 2008 roku i „Disco2” z 2010) to remixy, które pozwoliły grupie skonstruować dwa albumy – muzyczny wkład w płyty mają m.in. Crystal Castles czy Nosaj Thing. Ich remix „Blue Monday” pojawił się na ścieżce dźwiękowej hitowego filmu „Atomic Blonde”, a przebój „Crimewave” wciąż jest grany na koncertach.

Album „Death Magic” z 2015 roku przebił się do wszystkich ważnych muzycznych mediów, zyskując przychylne opinie Fader, The New Yorker czy ponownie Pitchforka. The Los Angeles Times nazwał zespół „jedną z najlepszych grup na żywo w tym mieście”, o czym Health przekonywali, grając niezliczoną ilość wyprzedanych koncertów, a także w trasach z Nine Inch Nails i Gary Numanem.

16 lutego 2019
Warszawa / Hybrydy, ul. Złota 7/9

Miejsca zakupu biletów: www.go-ahead.pl, www.biletomat.pl, www.ebilet.pl, www.ticketmaster.pl, www.ticketclub.pl oraz sklepy sieci Empik, Media Markt, Saturn

 

 

Koncerty

Health - Warszawa