The Young Gods na koncercie w Polsce

Koncerty
2018-10-11
The Young Gods na koncercie w Polsce

Knock Out Productions prezentuje koncert The Young Gods w Krakowie. Założona w 1985 roku grupa wykonująca industrialny rock wystąpi 2 kwietnia 2019 w krakowskim Klubie Kwadrat.

Szwajcarzy z The Young Gods przyjadą do Polski promować swój najnowszy album, którego premiera została zaplanowana na luty 2019 roku.

2 kwietnia 2019
Kraków / Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1

Bilety:
70 PLN - przedsprzedaż
80 PLN - w dniu koncertu

Bilety: https://sklep.knockoutprod.net

 

Wielkie zespoły pochodzą z niewielkiej terytorialnie i ludnościowo Szwajcarii. Jednym z nich jest bez wątpienia powstała w 1985 roku we Fryburgu, a od lat mająca swój dom w Genewie grupa The Young Gods. Główny kierownik zamieszania, Franz Treichler (wokal, gitara, sample), kieruje formacją nieprzerwanie od 33 lat i nie ma najmniejszego zamiaru odchodzić na emeryturę. Wspiera go dzielnie kolega, z którym Młodych Bogów zakładał, klawiszowiec Cesare Pizzi, który w 2012 roku powrócił do kapeli po kilkunastu latach absencji. Skład uzupełnia perkusista Bernard Trontin.

Twórczość Szwajcarów zyskała wielu zwolenników i zainspirowała niejednego artystę z najwyższej półki. Dość powiedzieć, że w tej grupie są legendarny David Bowie, The Edge z U2 i Mike Patton z Faith No More. Takie albumy jak "L'Eau Rouge", "T.V. Sky" czy "Only Heaven" mają status kultowy. Warto też zwrócić uwagę na ich hołd dla Kurta Weilla.

Koncerty

The Young Gods - Kraków