Dwa koncerty Algiers

Koncerty
2018-09-25
Dwa koncerty Algiers

Agencja Go Ahead zaprasza na dwa koncerty Algiers. Zespół zagra 17 lutego w warszawskim klubie Niebo i dzień później w poznańskim klubie u Bazyla.

Algiers to zespół, którego nie da się zaszufladkować w konkretnym gatunku muzycznym. Działając na pograniczu rocka, post-punku, industrialnej elektroniki, a nawet wpływów gospel i soulu, tworzą niepowtarzalne produkcje. Ich debiutancki album, zatytułowany po prostu „Algiers", został wydany w 2015 r. nakładem jednej z największych, niezależnych amerykańskich wytwórni - Matadora. Już pierwszym krążkiem zespół pokazał, że prócz ambitnej muzyki do przekazania mają coś jeszcze – teksty, które bezkompromisowo poruszają temat rasizmu, religii, ekonomii i etyki.

Obecnie Algiers promują swój drugi album („The Underside of Power"). Za jego produkcję odpowiedzialni byli Adrian Utley (Portishead) i Ali Chant, a całość zmiksował Randall Dunn. „Ten album został nagrany z politycznym nastawieniem, które doprowadziło do kryzysu ekonomicznego pod koniec lat siedemdziesiątych. Konserwatywnego neoliberalizmu w stylu Thatcher i Regana, który odnosił się do lat trzydziestych, gdy świat został rozdarty przez faszystowski nacjonalizm oraz fantazje o białej sile w Stanach Zjednoczonych i poza granicami" – mówi basista Ryan Mahan.

Na płycie znalazły się takie utwory jak „Walk Like A Panther", przynoszący sample głosu zamordowanego Freda Hamptona z Czarnych Panter; „Death March" łączy prymat post-punku z tradycją włoskich horrorów, w których Algiers starają się odpędzić współczesne lęki. Z kolei hałaśliwy „Clevelan"' przeradza się w demonstrację z nazwiskami ofiar instytucjonalnie usankcjonowanej przemocy rasowej, jak Sandra Bland czy Tamir Rice. Ta singlowa mieszanka pokazuje potencjalny paradoks Algiers, przynoszący buntowniczą prawość, zestawioną z melodyjną muzyką soulową. „Niezależnie od tego jakie jest twoje przesłanie, nie możesz kontrolować tego, co wyniosą z niego inni" – podsumowuje Mahan. - "Jedyną rzeczą jaką możesz zrobić, to wyrzucić z siebie te treści".

17 lutego 2018
Warszawa / Niebo, ul. Nowy Świat 21

Wydarzenie na Facebooku

18 lutego 2018
Poznań / Klub u Bazyla, ul. Norwida 18A

Wydarzenie na Facebooku

Godziny:
wejście - 18:00
start - 19:00

Cena biletów:
69 zł (przedsprzedaż)
80 zł (w dniu koncertu)

Miejsca sprzedaży biletów: www.go-ahead.pl, www.biletomat.pl, www.ebilet.pl, www.ticketmaster.pl, www.ticketclub.pl www.empikbilety.pl, oraz sklepy sieci Empik, Media Markt, Saturn.

 

Koncerty

Algiers - Warszawa

Algiers - Poznań