Monuments i Vola wystąpią w Warszawie

Koncerty
2018-08-08
Monuments i Vola wystąpią w Warszawie

23 października w warszawskim klubie Pogłos wystąpi formacja Monuments, która będzie promować nadchodzący album. W roli supportu zaprezentuje się duńska kapela Vola.

Przez 11 lat Monuments przygotował trzy duże płyty, z których najnowsza, "Phronesis", ukaże się w październiku 2018 roku nakładem Century Media. Album promowany przez piosenkę "A.W.O.L", ma być przełomowym dziełem dla kapeli. Prace nad utworami trwały ponad dwa lata, a muzycy sami odpowiadają za produkcję. Nagrania odbyły się w różnych studiach nagraniowych, chociażby wokale u znanego z Ill Nino Cristiana Machado w Soundwars Studios w New Jersey. Fani otrzymają starannie dopracowany materiał, w którym progmetal miesza się z elementami djentu i dprawiony jest elektronicznymi, ilustracyjnymi smaczkami.

Pochodzący z Kopenhagi zespół Vola polscy fani mieli już okazję zobaczyć w akcji, gdy w 2016 r. supportował Katatonię. Fascynują ich twórcy pokroju Stevena Wilsona i Devina Townsenda, a w muzyce można wyśledzić ślady tak różnych wykonawców, jak Pink Floyd, Rammstein i Meshuggah. Cenią muzykę elektroniczną, rock progresywny z lat 70., industrial oraz ekstremalny metal. Grali na ProgPower w USA (ich występ uznano za jeden najlepszych na imprezie) i Euroblast w Kolonii. W 2016 roku nakładem Mascot Records ukazał się debiutancki album kapeli, "Inmazes".

23 października 2018
Warszawa / Pogłos, ul. Burakowska 12

Bilety:
65 PLN (przedsprzedaż)
75 PLN (w dniu koncertu)

Organizator: Knock Out Productions

 

Koncerty

Monuments & Vola - Warszawa