Paul McCartney wystąpi w Krakowie

Koncerty
2018-07-13
Paul McCartney wystąpi w Krakowie

3 grudnia 2018 roku do krakowskiej Tauron Areny zawita Paul McCartney, który będzie promować nowy album.

Paul McCartney ogłosił w zeszłym tygodniu, że nie może się już doczekać nadchodzącej trasy koncertowej „Freshen Up”, która rozpoczyna się we wrześniu w Kanadzie. Będzie to pierwsze turnee Paula od czasu „One On One Tour”, podczas której koncertów artysty w latach 2016-2017 wysłuchało około 2 mln fanów. Jest to również pierwsza trasa koncertowa, która rozpocznie się po premierze nowego albumu „Egypt Station”, który ukaże się 7 września nakładem Capitol Records.

Paul McCartney: „Odwiedzanie nowych miejsc to zawsze świetna zabawa! To bardzo ekscytujące doświadczenie, które pomaga zachować świeżość umysłu. Zawsze chciałem zobaczyć Kraków ponieważ słyszałem o nim wiele wspaniałych rzeczy. Świetnie się bawiliśmy podczas naszej ostatniej podróży do Polski, więc wiemy, że będzie to kolejna wyjątkowa noc dla nas. Nie możemy się doczekać powrotu - Get ready to rock Poland!”

Trasa Freshen Up rozpocznie się we wrześniu czterema koncertami w Kanadzie. Następnie w październiku Paul wystąpi jako główna gwiazda 17 edycji festiwalu Austin City Limits w Stanach Zjednoczonych. Europejska część trasy przypada na grudzień i zakończy się koncertami w Wielkiej Brytanii.

Koncerty Paula McCartneya spełnią wszelkie oczekiwania jakie można mieć wobec rockowego show: prawie 3 godziny z najlepszymi utworami z okresu ostatnich 50 lat, dziesiątki piosenek z solówkami w wykonaniu Paula oraz niezapomniane kawałki Wings i The Beatles.

Paul wraz ze swoim zespołem koncertowali we wszystkich zakątkach świata: w obu Amerykach, Wielkiej Brytanii, Europie, Japonii, Australii, Nowej Zelandii. Swoją obecnością i muzyką uświetniali takie miejsca jak: scena pod rzymskim Koloseum, moskiewski Plac Czerwony, Pałac Buckingham czy Biały Dom. Wystąpili również na darmowym koncercie w Meksyku dla ponad 400 000 ludzi, w San Francisco w Candlestick Park - gdzie The Beatles zagrali swój ostatni koncert w 1966 roku, na pustyni w Kalifornii podczas historycznego festiwalu Desert Trip, w wypełnionym po brzegi klubie Pappy & Harriet Pioneertown, a dzięki transmisji na żywo ich występ można było zobaczyć nawet w kosmosie.

Skład zespołu uformowany w ostatnich 15 latach: Paul "Wix" Wickens (instrumenty klawiszowe), Brian Ray (gitara basowa/gitara), Rusty Anderson (gitara), Abe Laboriel Jr (perkusja).

3 grudnia 2018 r.
Tauron Arena Kraków

Bilety: 279 zł - 579 zł
Przedsprzedaż dla zarejestrowanych użytkowników LiveNation.pl od 19 lipca, dzień później rozpocznie się sprzedaż regularna.

Koncerty

Paul McCartney - Kraków