Watain w listopadzie w Warszawie

Koncerty
Szymon Kubicki
2018-06-15
Watain w listopadzie w Warszawie

Trasa koncertowa Trident's Curse European Tour, w ramach której zobaczymy zespoły Watain, Rotting Christ i Profanatica, wystartuje późną jesienią i 4 listopada dotrze do Warszawy. Blackmetalowy wieczór odbędzie się w klubie Progresja.

Watain przyjedzie do Polski promować swój najnowszy album "Trident Wolf Eclipse", który ukazał się w styczniu 2018 roku. Zanim na scenie pojawi się headliner ze Szwecji, na klubowych deskach Progresji obejrzymy występy greckich weteranów z Rotting Christ oraz Profanatica.

Formacja Erika Danielssona wydała znakomity szósty album studyjny "Trident Wolf Eclipse", którym zamknęła usta niedowiarkom, wątpiącym w to, że Szwedzi są jeszcze w stanie zagrać brutalny, bezkompromisowy black metal. Watain zaczynał działalność od surowego, wściekłego black metalu w stylu, chociażby wczesnego Bathory (albumy od "Rabid Death's Curse" do "Sworn To The Dark"), by później pójść w stronę bardziej rozbudowanych, wolniejszych, dłuższych i klimatycznych kompozycji ("Lawless Darkness", za które zespół otrzymał szwedzkie Grammy i "The Wild Hunt"). "Trident Wolf Eclipse" to powrót do bardziej surowego, mniej melodyjnego grania.

Rotting Christ gościł u nas pod koniec stycznia 2018 roku, dając fantastyczny koncert w Katowicach. Parę tygodni temu Sakis Tolis poinformował oficjalnie o rozpoczęciu nagrywania przez jego zespół trzynastego studyjnego albumu, który otworzy czwartą dekadę istnienia formacji. Wiadomo zatem, że Rotting Christ w trakcie kolejnej wizyty promować będzie nowy materiał. Choć z pewnością nie zabraknie w setliście numerów z "Non Serviam", czy "Triarchy Of The Lost Lovers", a także kompozycji z płyt wydanych w XXI wieku, tym bardziej, że w marcu nakładem Season of Mist ukazała się dwupłytowa kompilacja podsumowująca dotychczasowy dorobek grupy, "Their Greatest Spells: 30 Years of Rotting Christ".

W 2018 roku w Polsce gościła również amerykańska Profanatica. Za parę miesięcy powróci do nas ponownie, cały czas promując wydaną w 2016 roku płytę "The Curling Flame of Blasphemy". Muzyka zespołu dowodzonego przez Paula Ledney'a to bezkompromisowy, surowy black metal połączony z elementami death metalu.

4 listopada 2018
Warszawa / Progresja, ul. Fort Wola 22

Bilety:
90 PLN – przedsprzedaż
100 PLN – w dniu koncertu

Organizator: Knock Out Productions

Bilety na koncert dostępne na https://sklep.knockoutprod.net

Koncerty

Watain, Rotting Christ, Profanatica - Warszawa