Jarocin Festiwal 2018

Koncerty
2018-05-14
Jarocin Festiwal 2018

3 dni, 4 sceny, 40 artystów, Rytmy Młodych... Jarocin Festiwal 2018 odbędzie się w dniach 13-15 lipca, drugi rok z rzędu w przestrzeni miejskiej Jarocina.

Na czterech scenach usytuowanych w centralnych punktach miasta wystąpi kilkudziesięciu artystów. Nie zabraknie też Rytmów Młodych – legendarnego konkursu dla debiutantów, w jury którego zasiądzie w tym roku m.in. Katarzyna Nosowska, laureatka Rytmów w roku 1992.

Ambasadorami tegorocznej edycji Jarocin Festiwal będą John „Johnny Rotten” Lydon – legendarny wokalista Public Image Limited i Sex Pistols oraz Wojtek Mazolewski – jeden z najbardziej rozchwytywanych polskich muzyków, zwany punkowcem w świecie jazzu.
 
Johnny Rotten razem z Sex Pistols zrewolucjonizował muzykę i kulturę, dając światu punk rocka. Od 40 lat stoi na czele Public Image Limited, z którym wystąpi na tegorocznym Jarocin Festiwal. Występował w filmach, pisał książki, wdawał się w publicystkę, a nawet chciał wystąpić na Eurowizji. Johnny Rotten przyjmie specjalną rolę Motywu i Ambasadora Jarocin Festiwal 2018. W ramach MOTYWU: ROTTEN, to właśnie jego osobie będą poświęcone projekcje filmowe, spotkania literackie i w końcu koncerty.
 
Z rodzimych artystów – rolę Ambasadora JF’18 przyjmie Wojtek Mazolewski. Założyciel i lider zespołów Pink Freud oraz Wojtek Mazolewski Quintet. Jego muzyczna aktywność wywołała w Polsce boom na muzykę improwizowaną i przywróciła światu polski jazz w początkach XXI wieku. Jest jednym z najczęściej grających poza granicami naszego kraju artystą. Wystąpi w Jarocinie z energetycznym programem Punk Freud Army, ale nie tylko.

Podczas festiwalu wystąpią również Pussy Riot - najpopularniejszy i zarazem najbardziej kontrowersyjny rosyjski zespół. Pussy Riot to znana na całym świecie protest-grupa. Jej członkinie znane są z kontrowersyjnych i prowokacyjnych happeningów, komentując w ten sposób wydarzenia nie tylko w Rosji, ale także na świecie. Za swoje działania zostały skazane przez rosyjski sąd na 2 lata więzienia w kolonii karnej. Grupa jest obecnie w trakcie światowego tournée, po świetnie przyjętych koncertach w Australii udaje się na trasę po USA. Ich występy to połączenie koncertu, teatru i performansu, a wszystko w rytmie intensywnej punkrockowej muzyki. Program audiowizualnego show oparty jest na książce Marii Alochiny „Riot Days”.

Jarocińskie Rytmy Młodych

Festiwal w Jarocinie rozpoczął się w roku 1970 jako konkurs dla debiutantów. Dziś organizatorzy chcą przywrócić Rytmom Młodych opinię miejsca, gdzie rodzą się gwiazdy. Do jury Rytmów w roku 2018 dołącza ich laureatka, jarocińska debiutantka z roku 1992, dama polskiej muzyki Katarzyna Nosowska, aby razem z Piotrem Metzem, Arturem Rawiczem, Tomkiem Jankowskim i Michałem Wiraszką wybrać jednego laureata z kilkuset zgłoszeń.

Black Waves Fest

W ramach Black Waves Fest na Jarocinie zagrają: Rogi: Mothernight, Entropia, Lovte, Obsidian Mantra, In Twilight’S Embrace.

Jarocin Festiwal 2018 to kilkadziesiąt koncertów, spotkań i warsztatów:

Public Image Limited
Pussy Riot
Pink Freud
Nosowska
Coma
Kortez
Bokka
Lech Janerka
B.O.K
Punk Freud Army
The Duplings
Marek Dyjak
Daria Zawiałow
Świetliki
Hańba
Pogodno
Snowman
Sztywny Pal Azji
BAiKA
Percival Schuttenbach
Trupa Trupa
Pablopavo i Ludziki
Haydamaky i Stasiuk
L.Stadt
i wielu innych

Karnety do nabycia: TUTAJ

jarocinfestiwal.pl

Koncerty

Jarocin Festiwal 2018 - Jarocin