Dir En Grey w Warszawie

Koncerty
2018-05-09
Dir En Grey w Warszawie

12 października w warszawskim klubie Progresja wystąpią Japończycy z Dir En Grey.

Pochodzący z Osaki zespół Dir En Grey istnieje od 1997 roku. W Polsce grał nie raz, zarówno na wielkiej scenie katowickiego Spodka, jak i w klubach. Zespół tworzą Kyo (wokal), Kaoru (gitara), Die (gitara), Toshiya (gitara basowa) i Shinya (perkusja).

Wprawdzie Dir En Grey zaliczany jest do zespołów metalowych, ale w jego utworach odbijają się elementy wielu innych stylów, co praktycznie uniemożliwia skuteczną klasyfikację. Różnorodność stylistyczna do stały pierwiastek japońskiej kapeli, podobnie jak bardzo energetyczne koncerty. Początkowo Japończycy pozostawali pod silnym wpływem popularnego w Kraju Kwitnącej Wiśni nurtu visual kei, charakteryzującego się między innymi wielokolorowymi, wymyślnymi strojami. Dziś na scenie ubrani są normalnie.

Japoński rock i metal ma u nas pokaźne grono odbiorców. Nie brakuje wręcz fanatycznych wielbicieli takiego grania. Dlatego Dir En Grey za każdym razem przyjmowany był entuzjastycznie, do tego przez publiczność, doskonale znającą repertuar kapeli. W Polsce nie gościli od paru lat. Od paru lat również nie nagrali niczego nowego, więc ostatnią pozycją w dyskografii zespołu pozostaje wydany w 2014 roku album "Arche".

12 października 2018
Warszawa / Progresja, ul. Fort Wola 22

Bilety:
110 zł – przedsprzedaż
130 zł – w dniu koncertu

Organizator: Knock Out Productions

Bilety na koncerty dostępne od 18.05 na https://sklep.knockoutprod.net/ (druki kolekcjonerskie)

 

Koncerty

Dir En Grey - Warszawa