Konkurs: wygraj bilet na koncert The Jesus And Mary Chain

Koncerty
2018-05-07
Konkurs: wygraj bilet na koncert The Jesus And Mary Chain

Już w przyszłym tygodniu w warszawskim klubie Proxima wystąpi formacja The Jesus And Mary Chain. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilet na koncert.

Koncert odbędzie się 18 maja 2018 w ramach trasy promującej pierwszy od niemal dwudziestu lat album studyjny formacji, zatytułowany „Damage And Joy”. W roli supportu zobaczymy zespół Noże.

18.05.2018
Warszawa / Klub Proxima

godz. 19:30

Bilety: 
135 - PW Events
145 - Ticketpro, Eventim, eBilet, Biletomat.pl
155 - w dniu koncertu

Wydarzenie na FB.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

Inspirowani z jednej strony Velvet Underground i The Stooges, z drugiej The Shangri-Las i The Beach Boys, The Jesus And Mary Chain pomogli zdefiniować brzmienie brytyjskiej gitarowej alternatywy lat 80. Połączenie ściany gitarowego hałasu z chwytliwymi, łagodnymi melodiami ze szkoły Phila Spectora uczyniło ich jednym z najbardziej wpływowych zespołów swoich czasów. Napędzona ich sukcesem wytwórnia Creation stała się wkrótce ostoją najwybitniejszych brytyjskich grup takich, jak My Bloody Valentine, Oasis i Super Furry Animals, zaś perkusista jednego ze wczesnych wcieleń zespołu, Bobby Gillespie, został też liderem Primal Scream.

Od momentu ostatecznego rozpadu grupy w 1998 roku, bracia Reidowie uparcie odmawiali powrotu macierzystego zespołu, tymczasem jego legenda wzrastała. Pierwszy powrót miał miejsce w 2007, kiedy JAMC wystąpiło na Coachelli z towarzyszeniem Scarlett Johansson, gwiazdy filmu „Między Słowami”, w którego końcowej scenie słychać „Just Like Honey”. O płycie nie było wówczas mowy. Pierwsze nagrania odbyły się jednak w 2015, a oficjalnie nowy album potwierdził w listopadzie 2016 Alan McGee – ponownie menadżer JAMC. Wkrótce ukazał się pierwszy singiel „Amputation”. Album „Damage And Joy” ujrzał światło dzienne 24 marca 2017 roku. W utworze „Facing Up The Facts” słyszymy: „I hate my brother and he hates me / That's the way it's supposed to be”. Jim Reid: „W ostatnich latach zakopaliśmy nieco topór wojenny. Ci, którzy nas znają powiedzą jednak, że wcale nie złagodnieliśmy”.

 

Konkurs:

Mamy do wygrania dwie pojedyncze wejściówki na koncert. Wystarczy na adres szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl przesłać maila o tytule The Jesus And Mary Chain. Mail musi zawierać imię i nazwisko. Wzięcie udziału w konkursie równoznaczne jest z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu konkursu. Konkurs trwa do czwartku (10 maja) do północy.

Rozstrzygnięcie konkursu:

Dziękujemy za maile. Wejściówki na koncert otrzymują: Anna Stefańska i Magdalena Falkowska. Gratulujemy!

Koncerty

The Jesus And Mary Chain - Warszawa