Tarja i Stratovarius w Polsce

Koncerty
2018-04-12
Tarja i Stratovarius w Polsce

Knock Out Productions oraz Klub B90 zapraszają na dwa wspólne koncerty ex-wokalistki Nightwish, Tarji Turunen oraz mistrzów power metalu ze Stratovarius. Tarja i jej powermetalowi rodacy wystąpią 24 października w gdańskim B90 oraz dzień później w krakowskim klubie Studio.

Tarja jest bez wątpienia jedną z najsympatyczniejszych i najbardziej rozpoznawalnych postaci w świecie metalu. To z Tarją Turunen na wokalu Nightwish nagrał swoje najbardziej kultowe albumy i zyskał wielką sławę poza rodzinną Finlandią. Od 2005 roku artystka z powodzeniem pracuje na własne konto, realizując zarówno projekty metalowe, jak i klasyczne. Solową karierę rozpoczęła od albumu "My Winter Storm" (2007), który pokrył się platyną w Finlandii, a w Niemczech złotem. Później metalowy dorobek Tarji powiększyły jeszcze trzy albumy (ostatni to "Shadow Self" z 2016 roku), a także kilka EP-ek, płyt koncertowych, DVD, wydawnictwo z muzyką klasyczną. Była też trenerką w kilku edycjach fińskiej edycji talent show "The Voice". W Polsce jako solistka gościła parokrotnie. Dała między innymi niesamowity koncert podczas jednej z edycji Przystanku Woodstock. Artystka słynie nie tylko z pięknego głosu i równie pięknych strojów, lecz również z tego, iż doskonale potrafi nawiązać kontakt z publicznością.

Power metal ma swoich wybitnych przedstawicieli w Skandynawii, a do nich niewątpliwie zalicza się powstały w 1985 roku w Helsinkach Stratovarius. Przez kilkanaście lat kluczową rolę w zespole odgrywał gitarzysta i wokalista Timo Tolkki, który jednak 10 lat temu musiał pożegnać się z kapelą. Odkąd nie ma Tolkkiego, stery Stratovariusa dzierżą wokalista Timo Kotipelto i klawiszowiec Jens Johansson. Ostatnim studyjnym albumem Stratovarius wciąż pozostaje "Eternal" z 2015 roku.

24 październik 2018
Gdańsk / B90

25 październik 2018
Kraków / Studio

Bilety:
120 PLN - przedsprzedaż
140 PLN - w dniu koncertu

Bilety na koncert w Krakowie: https://sklep.knockoutprod.net
Bilety na koncert w Gdańsku: https://tickets.soundrive.pl

 

Koncerty

Tarja & Stratovarius - Gdańsk

Tarja & Stratovarius - Kraków