Rock In Summer w sierpniu w Warszawie

Koncerty
2018-04-11
Rock In Summer w sierpniu w Warszawie

Rock In Summer powraca. Po trzyletniej przerwie letni festiwal wraca do Parku Sowińskiego. Tegoroczna edycja odbędzie się 15 sierpnia, a wystapią: Nothing But Thieves, Cigarettes After Sex, Børns, Welshly Arms i Sonbird.

Nothing But Thieves to brytyjski zespół, który na fali popularności wyprzedał wszystkie dotychczasowe koncerty w naszym kraju. Występy na żywo przyniosły im renomę jednej z najlepszych młodych grup koncertowych na świecie. Zostali ulubieńcami polskiej publiczności, przed którą występowali już wielokrotnie, m.in. w Warszawie i Krakowie. Fanów zdobyli przebojami „Wake Up Call, „Trip Switch” czy „Graveyard Whisteling”, a w ubiegłym roku powrócili z nową, długo oczekiwaną płytą „Broken Machine”. Następcę hitowego debiutu z 2015 roku (z którego wydano aż 8 singli!) wyprodukował Mike Crossey (The 1975, Foals, Arctic Monkeys i Twenty One Pilots), a materiał nagrano w Ranch Studios w Kalifornii. Krążek promują świetnie przyjęte single „Amsterdam” i „Sorry”.

Cigarettes After Sex to ambient-popowa grupa, powstała w El Paso w Teksasie w 2008 roku. Na czele składu stoi Greg Gonzalez (wokal, gitara elektryczna, gitara akustyczna), a towarzyszą mu Phillip Tubbs (klawisze), Randy Miller (bas) i Jake Tomsky (perkusja). W ich twórczości słychać echa Cocteau Twins, Red House Painters czy Julee Cruise. Aktualnie muzycy mieszkają i tworzą w Nowym Jorku. Na koncertach zespołu panuje magiczna, niepowtarzalna atmosfera, a dotychczasowe występy w Polsce cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród fanów i wyprzedawały się na pniu.

Børns to 24-letni muzyk pochodzący z Michigan. Jak sam mówi, mieszkając w Nowym Jorku Børns tworzył utwory melancholijne, nostalgiczne, a Los Angeles zmienił jego kierunek twórczości. W 2012 roku zadebiutował EP-ką "A Dream Between", dwa lata później wydał EP-kę "Candy", a w październiku ubiegłego roku ukazał się jego pierwszy długogrający album zatytułowany "Dopamine". Po wydaniu tego krążka kariera muzyka przyspieszyła, Amerykanin wyruszył w trasę promującą najnowszy materiał. Na początku tego roku światło dzienne ujrzało najnowsze wydawnictwo Børns – album „Blue Madonna”, na którym w singlu „God Save Our Young Blood” usłyszeć można Lanę Del Rey.

Welshly Arms podbili serca słuchaczy za sprawą singla „Legendary”. Sześcioosobowy zespół z Cleveland świetnie łączy alternatywny i garażowy rock spod znaku The Black Keys czy Jacka White’a z brzmieniami bluesowymi i gospel. 8 czerwca ukaże się nowy album formacji zatytułowany „No Place Is Home”. Płytę promuje singiel „Sanctuary”. 

Sonbird tworzy czwórka przyjaciół z Żywca, którzy mimo młodego wieku trafnie potrafią opowiadać o emocjach i przekładać je na muzykę. Jeszcze w tym roku możemy spodziewać się debiutanckiej płyty zespołu. Rok 2018 rozpoczął on z wyróżnieniem w Plebiscycie "Sanki" Gazety Wyborczej, w którym okrzyknięto go jednym z dziesięciu najlepiej zapowiadających się artystów polskiej sceny muzycznej. Pierwszy singiel "Ląd" zanotował już łącznie ponad 280 tys. odtworzeń na YouTube, zbierając przy tym wiele pozytywnych komentarzy.

15 sierpnia 2018
Warszawa / Park Sowińskiego, ul. Elekcyjna 17

Bilety dostępne w sprzedaży od 17.04.2018.

Miejsca sprzedaży biletów: www.biletomat.pl, www.ticketmaster.pl, www.ebilet.pl, oraz sklepy sieci Empik, Media Markt, Saturn

Wydarzenie na Facebooku

Koncerty

Rock In Summer 2018 - Warszawa