Fu Manchu na koncercie w Polsce

Koncerty
2017-12-05
Fu Manchu na koncercie w Polsce

Już 13 marca na jedynym koncercie w Polsce wystąpi kalifornijska legenda stoner rocka – Fu Manchu.

Amerykański kwartet wystąpi w warszawskim klubie Pogłos w ramach światowej trasy „Clone of The Universe”.

Fu Manchu to niezaprzeczalnie jeden z zespołów, które zdefiniowały gatunek znany dziś jako stoner rock. Zaczynali w 1985 r., w Kalifornii czasów Reagana - jako zespół hardcore punkowy pod nazwą Virulence. Muzycy do dziś chętnie odwołują się do swoich hardcore'owo-surferskich korzeni. Pierwszy skład tworzyli wokalista Ken Pucci, gitarzysta Scott Hill, basista Mark Abshire i perkusista Ruben Romano.

Rok po wydaniu debiutanckiego albumu zespół przyjął nazwę Fu Manchu na cześć czarnego charakteru z komiksów Marvela. Także w 1990 r. ukazał się pierwszy singiel pod nowym szyldem pt. "Kept Between Trees". Na początku lat '90 skład kilkukrotnie się zmieniał, a Scott Hill przejął również obowiązki wokalisty.

Pierwszy album długogrający Fu Manchu, "No One Rides For Free", ujrzał światło dzienne w 1994 r. Za jego produkcję odpowiedzialny był Brant Bjork, wówczas perkusista Kyuss, który w 1996 roku, po premierze trzeciego albumu "In Search Of" dołączył do grupy. Kolejne lata to szereg dobrze przyjętych albumów i trasy m.in. z Kyuss, White Zombie, Marylinem Mansonem czy P.O.D. W 2002 r. miejsce Bjorka za zestawem perkusyjnym zajął Scott Reeder i wtedy też ukonstytuował się skład, w którym Fu Manchu nagrywa i koncertuje do dziś: Scott Reeder – perkusja, Brad Davis – gitara basowa, Bob Balch – gitara oraz Scott Hill – gitara i wokal. Ostatni album – "Gigantoid" – ukazał się w 2014 r, a na luty 2018 roku zapowiedziano jego następcę o tytule "Clone of the Universe".

13 marca 2018
Warszawa/Pogłos
godzina 20:00

Bilety:
65 zł – TUTAJ
70 zł – Eventim, Ticketpro, Biletomat, Ebilet
75 zł – w dniu koncertu

Wydarzenie na FB.

Zdjęcie: Małgorzata Napiórkowska-Kubicka

Koncerty

Fu Manchu - Warszawa

Powiązane artykuły