Angra wystąpi w Warszawie

Koncerty
2017-11-24
Angra wystąpi w Warszawie

Music Landscapes Productions zaprasza na wyjątkowe wydarzenie jakim jest pierwszy w Polsce koncert zespołu Angra, który odbędzie się 11 kwietnia 2018 r.

Muzycy wyruszają w międzynarodową trasę promującą nadchodzący album "Omni", który otwiera nowy rozdział zespołu. Koncert Angry poprzedzi gość specjalny - Geoff Tate i jego Operation: Mindcrime. Legenda rocka obchodzić będzie 30 rocznicę wydania albumu "Operation: Mindcrime" i wykona utwory, które zainspirowały całe pokolenie fanów i muzyków, pochodzące z repertuaru Queensryche i jego solowej działalności (pojawią się także kompozycje z nowego albumu "A New Reality", który ukaże się w grudniu 2017).

Angra, jeden z pierwszych zespołów na świecie grających metal symfoniczny obchodzi w tym roku 26-lecie swojego istnienia. Nadchodząca trasa promuje nowy album "Omni", który - jak twierdzi sam zespół - będzie jednym z najbardziej zaskakujących albumów w historii formacji. Angra odniosła wielki sukces i rozgłos na wielu kontynentach, na koncerty w Brazylii i Japonii gdzie zespół jest bardzo popularny przychodzą tysiące fanów. Teledysk do utworu "Silent Call" nakręcono w kraju Kwitnącej Wiśni, co można uznać za ukłon zespołu w stronę fanów z tego kraju.

Fabio Lione - wokal
Rafael Bittencourt - gitara
Marcelo Barbosa - gitara
Felipe Andreoli - bas
Bruno Valverde - perkusja

 

Geoff Tate karierę muzyczną rozpoczął w progresywnym zespole Myth, w którym śpiewał i grał na klawiszach. Do Queensrÿche (wówczas działającego pod nazwą The Mob) dołączył w 1981. Wraz tą formacją osiągnął światowy sukces i ogromną popularność. W roku 2014, po odejściu z Queensrÿche założył Operation: Mindcrime, który zadebiutował w 2015 roku albumem "The Key". Geoff Tate ma bardzo mocny głos o skali 4 oktaw, dzięki któremu kwalifikuje się do czołówki najlepszych wokalistów heavymetalowych.

Geoff Tate - wokal, klawisze, saksofon
John Moyer - bas, wokal (Disturbed, Adrenaline Mob)
Simon Wright - perkusja (AC/DC, DIO, UFO)
Kelly Gray - gitara, wokal (Queensryche)
Scott Moughton - gitara, wokal
Randy Gane - klawisze (Myth, Queensryche)

 

W roli supportów wystąpią włoski Ravenscry i Halcyon Way ze Stanów Zjednoczonych.

11 kwietnia 2018
Warszawa / Progresja, Fort Wola 22

Bilety:
95 PLN (przedsprzedaż)
105 PLN (w dniu koncertu)

Bilety: biletomat.pl, progresja.com, ticketpro.pl

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

Koncerty

Angra - Warszawa