TCB Band – zespół Elvisa Presleya w Polsce

Koncerty
2017-11-24
TCB Band – zespół Elvisa Presleya w Polsce

15 stycznia 2018 roku na pierwszym i jedynym koncercie w Polsce wystąpią muzycy grający u boku Elvisa Presleya w okresie jego największej sławy - TCB Band.

Któż z nas nie pamięta nieśmiertelnych przebojów: Love Me Tender czy Jailhouse Rock? To właśnie Elvis Presley rozpoczął w muzyce nową epokę, a sam John Lennon wyznał: „Przed Elvisem nie było niczego”. Dla wszystkich fanów muzyki Króla Rock’N’Rolla szykuje się wielkie święto. 15 stycznia 2018 roku na pierwszym i jedynym koncercie w Polsce wystąpią muzycy grający u boku Elvisa w okresie jego największej sławy: James Burton na gitarze wiodącej, Ronnie Tutt na perkusji i Glen D. Hardin na pianinie.

Instrumentaliści ci towarzyszyli Elvisowi począwszy od legendarnych koncertów w Las Vegas w 1969 roku, jak i w trakcie serii występów w nowojorskim Madison Square Garden czy podczas historycznego „Aloha From Hawaii” ze stycznia 1973 roku transmitowanego na cały świat za pośrednictwem satelity. Skład grupy, którą z czasem zaczęto określać mianem TCB Band, pozostawał niezmienny przez siedem lat.

Członkowie zespołu pełnili także rolę muzyków studyjnych pracując z Elvisem przy jego najważniejszych przebojach z lat siedemdziesiątych. To ich niezapomniane brzmienie słychać na płytach „He Touched Me” (nagrodzone Grammy Award), gwiazdkowym „Elvis Sings The Wonderful World Of Christmas”, „Good Times” (nagrane w Stax Studio), „Promised Land” czy ostatnich longplayach artysty - „From Elvis Presley Blvd. Memphis, Tennessee” i „Moody Blue” zarejestrowanych w posiadłości Elvisa w Graceland, w pokoju zwanym Jungle Room.

James Burton, Glen D. Hardin i Ron Tutt, przemierzyli z Elvisem Presleyem całe Stany Zjednoczone. W każdym mieście witały ich tłumy fanów, a bilety na koncerty rozchodziły się w ciągu kilku godzin. Ani zespół ani Elvis nigdy jednak nie dotarli (wspólnie) do Europy...

W europejskie tournee muzycy ruszyli dopiero po śmierci Króla Rock'N'Rolla i od wielu lat z powodzeniem wypełniają największe koncertowe sale. W 2018 roku TCB Band, w ramach trasy, która obejmie m.in. Londyn, Oslo, Dublin i Wiedeń, po raz pierwszy przyjedzie również do Polski.

Obok członków grupy TCB Band na scenie wystąpi Terry Blackwood i kwartet The Imperials współpracujący z Elvisem Presleyem od 1966 roku. Przeboje Króla Rock'N'Rolla przypomni natomiast charyzmatyczny wokalista Dennis Jale.

15 stycznia 2018
Warszawa / Teatr Palladium
godz. 20:00

Bilety dostępne na: www.eventim.pl; www.teatrpalladium.com

Koncerty

TCB Band - Warszawa