Amenra i Boris wystąpią w Warszawie

Koncerty
2017-11-22
Amenra i Boris wystąpią w Warszawie

24 lutego 2018 w warszawskim klubie Progresja, na wspólnym koncercie wystąpią formacje Amenra i Boris.

Obydwa zespoły przyjadą do Polski promować swoje najnowsze wydawnictwa. Grupa Amenra w październiku świętowała premierę doskonałego albumu „Mass VI”, natomiast japoński Boris kilka miesięcy wcześniej, nakładem Sargent House wydał płytę „Dear”.

Już blisko 20 lat wokalista Colin H. van Eeckhout i gitarzysta Mathieu Vandekerckhove odprawiają dźwiękowo-wizualne msze pod szyldem Amenra, dokumentując to kolejnymi płytami ze słowem "Mass". Rok 2017 przyniósł mszę numer sześć, odprawioną pięć lat po poprzedniej. Kościół Ra (The Church Of Ra), czyli artystyczny kolektyw, jaki ponad dekadę temu założyli muzycy z belgijskiego Kortrijk, jak zwykle przenosi słuchaczy w mroczny, niepokojący świat, pełen bólu, straty, miłości.

Bezkompromisowi Japończycy w 2017 roku obchodzili piękny jubileusz 25-lecia. Boris powstał w 1992 roku w Tokio z inicjatywy basisty, wokalisty i gitarzysty Takeshiego Ohtani oraz gitarzystki, grającej również na klawiszach oraz udzielającej się wokalnie Mizuno Yoko, zwanej Watą. Cztery lata później skład dopełnił perkusista i wokalista Atsuo Mizuno.

Boris to zespół przede wszystkim dla tych, którzy lubią muzyczne niespodzianki. Ich stylistyka to mieszanka doomu, elementów psychodelicznych i dźwiękowych eksperymentów, ale również drone, noise, post metalu, ambientu, shoegaze, crust punka, industrialu, a nawet J-popu.

Boris to jeden z najciężej pracujących zespołów na świecie. Przez 25 lat istnienia japońska formacja nagrała 24 albumy studyjne, sześć koncertowych, kilkanaście EP-ek. Jeżeli do tego dodać ciekawe kolaboracje formacji, choćby z Merzbowem, Sunn O))), czy z Ianem Astburym z The Cult, dorobek robi się ogromny. Do Polski wyjątkowe trio przyjedzie promować materiał, który ukazał się w urodzinowym roku, płytę "Dear" z 2017 roku, znakomicie ocenioną przez recenzentów.

24.02.2018
Warszawa / Progresja, ul. Fort Wola 22

Otwarcie klubu: 18:30
Start: 19:00

Bilety:

80 zł (przedsprzedaż)
90 zł (w dniu koncertu)

Bilety: https://sklep.knockoutprod.net/pl/

Koncerty

Amenra & Boris - Warszawa