Within Temptation na dwóch koncertach w Polsce

Koncerty
2017-11-20
Within Temptation na dwóch koncertach w Polsce

26 października 2018 w poznańskiej Sali Ziemi i dzień później na warszawskim Torwarze wystąpi formacja Within Temptation.

Grupa Within Temptation powstała w 1996 roku z inicjatywy Roberta Westerholta i Sharon den Adel. Rok później, nakładem niezależnej holenderskiej wytwórni DSFA ukazał się debiutancki longplay kapeli („Enter"). Dzięki tej płycie zespół ruszył w trasę po Europie, zdobywając coraz większe uznanie. Po krótkiej przerwie wrócili w 2000 roku - nadal koncertowali po Europie umacniając renomę a jednocześnie, 1 grudnia, wydali drugi krążek „Mother Earth".

Nowy album zdobył uznanie krytyków. Na holenderskich listach przebojów album pozostawał przez ponad trzy tygodnie. Zespół zaczął też koncertować więcej w Europie (w tym supportując Paradise Lost), wybrał się również do Meksyku na największe festiwale. W 2004 roku grupa wróciła do studia nagrywając trzecią płytę "The Silent Force", z której pochodzi m.in. singiel „Memories”:

Formacja supportowała Iron Maiden, grając z grupą w Paryżu i Zurychu, odbyła także część trasy z Rammstein. W 2014 roku formacja nagrała singiel z jednym z polskich muzyków – Piotrem Roguckim, wokalistą zespołu Coma. „Gdy napisaliśmy utwór Whole World Is Watching czuliśmy, że dobrze by w nim zabrzmiał fajny, mocny męski głos. Pełen energii, ale również emocji głos Piotra idealnie pasował do tego kawałka, dlatego jesteśmy niezmiernie zadowoleni z efektu” - komentuje wokalistka Sharon den Adel. Utwór ukazał się na krążku „Hydra”.

Grupa powróci do Polski z nową płytą, której premiera zapowiedziana jest na początek 2018 roku. Będzie to siódmy album w dorobku Within Temptation, a trasa koncertowa obejmie aż 33 miasta, w tym Poznań i Warszawę.

26.10.2018
Poznań / Sala Ziemi MTP, ul. Głogowska 14 (wjazd od ul. Śniadeckich)

27.10.2018
Warszawa / COS Torwar, ul. Łazienkowska 6a

Sprzedaż biletów startuje 24 listopada (piątek) o 10:00.

Miejsca zakupu biletów: www.go-ahead.pl, www.biletomat.pl, www.ticketmaster.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl, oraz sklepy sieci Empik, Media Markt, Saturn

Koncerty

Within Temptation - Poznań

Within Temptation - Warszawa