The Black Heart Procession

Koncerty
2010-03-03
The Black Heart Procession

Już wkrótce trzy koncerty niezwykle wpływowej amerykańskiej formacji The Black Heart Procession! Pochodzący z San Diego zespół wystąpi 10 maja w Klubie Pod Minogą w Poznaniu, 11 maja w warszawskim Powiększeniu oraz 12 maja w krakowskim Klubie Re. Trasa będzie związana z promocją albumu "Six", długo wyczekiwanego nowego krążka grupy.

The Black Heart Procession to zespół z San Diego w Kalifornii. Powstał w 1997 roku, a jego twórcami są Pall Jenkins (również członek nieaktywnego już projektu Ugly Casanova, w którym współpracował z liderem Modest Mouse I. Brockiem) oraz Tobias Nathaniel (obydwaj grali w zespole Three Mile Pilot). Grupę często zasilają Mario Rubalcaba, Jason Crane, Joe Plummer, Dimitri Dziensuwski oraz Jimmy LaValle. TBHP byli do niedawna jedną z głównych gwiazd kultowej wytwórni Touch & Go

The Black Heart Procession to zespół, którego muzyka ma charakter znacznie wykraczający poza ramy swojego gatunku. Grupa ta wykorzystuje szeroki wachlarz instrumentów, poczynając od rockowych, poprzez elektroniczne keyboardy, na samplerach kończąc. Pall Jenkins znany jest również ze swoich umiejętności grania na pile. Gatunek grany przez zespół określa się jako indie gothic lub mroczny indie rock.

Każda z ich płyt opiera się na odmiennej koncepcji, która stanowi motyw przewodni całego albumu. Pewnym odstępstwem od tej reguły jest utwór "The Waiter" - w obecnej chwili składa się on z pięciu części, z których każda znajduje się na osobnej płycie. W ciągu 10 lat ukazało się 5 albumów (głownie dla Touch & Go) na których zespół zdefiniował swoje własne, niepowtarzalne, mroczne brzmienie. Melancholijne ballady łączą z rockową energią, bywają porównywani do Nicka Cave'a, Toma Waitsa, Leonarda Cohena czy Calexico i trzeba przyznać, że nie są to porównania bezpodstawne.

Nowa, szósta już płyta, zatytułowana po prostu "Six" przynosi pełne emocji mroczne ballady o odrzuconej miłości i zatraconych duszach oraz pełne pasji energetyczne pozostające na długo w pamięci hity, z religijnymi alegoriami i często destrukcyjnymi treściami.

Zapraszamy na trzy polskie koncerty tej niezwykłej formacji!

Koncerty

The Black Heart Procession - Poznań

The Black Heart Procession - Warszawa

The Black Heart Procession - Kraków