Dominic Miller

Koncerty
2010-02-19
Dominic Miller

Centrum Artystyczne Fabryka Trzciny zaprasza na koncert Dominica Millera 23 kwietnia 2010.

23 kwietnia 2010 (piątek) o godzinie 21:00 w Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny w Warszawie - po raz pierwszy w Polsce wystąpi jeden z najlepszych gitarzystów na świecie - Dominic Miller.

Możesz nie wiedzieć kim jest Dominic Miller, ale z całą pewnością znasz jego muzykę. Sting mówi o nim "Moja lewa i prawa ręka". Współpracują nieustająco od 1990 roku mają na swoim koncie 7 wspólnych albumów, ponad 1000 koncertów, 5 światowych tras koncertowych.  

Naprawdę ciężko wymienić wszystkich artystów, z którymi współpracował, nagrał około 200 albumów, m.in. z Philem Collinsem, The Pretenders, Tiną Turner, Chrisem Bottim, Level 42. Jest gitarzystą wielu topowych muzyków i producentów.  Należy do światowej elity muzyków sesyjnych. W świecie gwiazd i wygórowanych ambicji Dominic Miller uznawany jest za muzyka twardo stąpającego po ziemi, zawsze dostępnego i chętnego do współpracy.

Ma na swoim koncie 7 solowych albumów instrumentalnych. W Polsce wystąpi po raz pierwszy. Koncert jest elementem trasy promującej najnowszy album "November".

Dominic Miller Band wystąpi w składzie:

Dominic Miller - guitars
Nicolas Fiszman - bass, guitar
Mike Lindup - piano, keyboards
Rhani Krija - percussion

Koncerty

Dominic Miller - Warszawa