Russian Circles

Koncerty
2010-02-08
Russian Circles

To post-rockowe trio, podczas swej europejskiej trasy koncertowej, odwiedzi dwa polskie miasta - Poznań i Gdynię odpowiednio 28 i 29 marca tego roku.

Russian Circles to trzyosobowa grupa, która powstała w Chicago pod koniec 2004r., przekształcając się z innego projektu gitarzysty Mike Sullivana, basisty Colina DeKuiper’a i perkusisty Dave’a Turncrantz’a. Obecnie miejsce Colina DeKuiper’a zajmuje Brian Cook. Muzycy wypracowali swój unikalny styl, w którym - jak mówią członkowie zespołu - istotna jest instrumentalna jedność dźwięków. Dzięki temu Russian Circles proponuje sporą dawkę dojrzałego post-rocka, który charakteryzuje się z jednej strony narracyjną linią melodyczną, stopniowo rozwijającą się wraz z kolejnymi dźwiękami, by z drugiej strony osiągnąć mroczne, agresywne granie, zahaczające o post-metal.
 
Na swoim koncie Russian Circles ma już dwa długogrające albumy - "Enter" i Station". W październiku 2009r. nakładem wydawnictwa Suicide Squeeze muzycy wydali swój trzeci krążek - "Geneva", który wyraża dążenie Russian Circles do artystycznych eksperymentów na polu muzyki oraz doskonałości techniki.
 
W marcu tego roku grupa wystąpi w Polsce na dwóch koncertach: 28 marca w Klubie Pod Minogą w Poznaniu oraz dzień później w gdyńskim Klubie Ucho.
 
Więcej informacji o Russian Circles na: http://www.russiancircles.net/ oraz http://www.myspace.com/russiancircles

Magazyn Gitarzysta objął patronat nad koncertami.

Koncerty

Russian Circles - Poznań

Russian Circles - Gdynia